11 נהרגו בפיגוע באינדונזיה; המחבלים - אב, אם וארבעת ילדיהם

המתקפה בשלוש כנסיות נפרדות בעיר סורביה גרמה לפציעתם של יותר מ-40 בני אדם. המשפחה שהתה בסוריה טרם הפיגוע, דאע"ש לקח אחריות

11 בני אדם נהרגו ויותר מ-40 נפצעו בפיגוע היום (ראשון) בשלוש כנסיות בעיר סורביה שבאינדונזיה. מפכ"ל המשטרה במדינה אמר שהמחבלים הם כולם בני אותה משפחה. דאע"ש לקח אחריות.

אב המשפחה השתמש במכונית תופת בכנסייה אחת, שני בניו בני 18 ו-16 השתמשו באופנועי תופת בכנסייה השנייה, והאם פוצצה עצמה עם שני ילדיה, בני 19 ו-12 בכנסייה השלישית. המפכ"ל אמר שהמשפחה שהתה בסוריה בתקופה בה דאע"ש החזיק בשטחים רבים.

 הפיגוע באינדונזיה
 

הפיגוע באינדונזיה(רויטרס)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מכת מדינה בהודו: שלוש נערות נאנסו ונשרפו בחיים בתוך כשבוע

איוונקה טראמפ כבר בארץ: אירועי פתיחת השגרירות יחלו הערב

ארדואן על תקיפת ישראל בסוריה: ממשיכה ליצור פחד במזרח התיכון

איש המודיעין האינדונזי אמר שתא טרור המזוהה עם המדינה האיסלאמית, ג'אמה אנשרות דאולה, חשוד בכך שלקח חלק בפיגוע. לטענתו, סביר להניח שהמתקפה קשורה לתקרית מתחילת החודש, בה חמישה אנשי ביטחון נהרגו בקרב יריות שנמשך 36 שעות עם אסירים מוסלמים בכלא שמור מחוץ לבירה ג'קארטה.

אתמול נהרגה אישה באירוע דקירה ברובע השני של פריז. על פי המשטרה המקומית, ארבעה בני אדם נוספים נפצעו, בהם שני פצועים אנוש ושני פצועים קל. הדוקר נורה למוות על ידי כוחות משטרה בזירה. הרקע למקרה טרם התברר אולם סוכנות הידיעות של דאע"ש טוענת כי החשוד בדקירה הוא אחד מחיילי הארגון. גורם במשטרת צרפת מסר לעיתון "לה פיגארו" כי "אופן הפעולה מצביע על מניעים טרוריסטיים". התוקף הוא גבר בן כ-20 ממוצא צ'צ'ני.

על פי חלק מהדיווחים בכלי התקשורת, התוקף צעק "אללה אכבר" במהלך האירוע. עדי ראייה סיפרו כי הדוקר ניסה לרוץ לעבר השוטרים ולדקור אותם וכי הייתה הרבה פאניקה בזירת ההתרחשות.