הפגנת נשים בהודו נגד התקיפות המיניות, רויטרס

מכת מדינה בהודו: שלוש נערות נאנסו ונשרפו בחיים בתוך כשבוע

צעירה בת 16 נשרפה בחיים בצפון המדינה לאחר שאיימה על האנס שלה כי תחשוף אותו • האירועים האחרונים הם המתוקשרים ביותר מאז האונס הקבוצתי של סטודנטית באוטובוס ב-2012

אירועים מזוויעים באחת המדינות הגדולות בעולם: השנה האחרונה ברחבי העולם המערבי התאפיינה בהרמת הראש של נשים רבות, אשר יוצאות נגד הפגיעות המיניות של גברים כלפיהן. שיא המאבק הגיע יחד עם מיזם MeToo שהביא לשינוי תודעתי ברחבי העולם ולהתמקדות בסיפור ההעצמה הנשית בכל תחומי החיים. אך דומה שהשינוי החיובי שעובר על העולם המערבי בכל הנוגע ליחס לנשים, לא הגיע להודו, על מיליארד תושביה.

רק בסוף השבוע האחרון מתה מפצעיה נערה הודית בת 16 מצפון המדינה, שנשרפה בחיים על ידי גבר בן 26, שהיה גם האנס שלה. מדובר במקרה השלישי בו נערה במדינה נאנסת, ובהמשך נשרפת בעודה בחיים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

אושר בממשלה: דירות מהאפוטרופוס הכללי יועברו לדיור הציבורי

איוונקה טראמפ כבר בארץ: אירועי פתיחת השגרירות יחלו הערב

ארדואן על תקיפת ישראל בסוריה: ממשיכה ליצור פחד במזרח התיכון

 הפגנת נשים בהודו נגד התקיפות המיניות
 

הפגנת נשים בהודו נגד התקיפות המיניות (רויטרס)

 

הגבר בן ה-26 ששרף את הצעירה למוות, ביצע את המעשה לאחר שזו איימה עליו כי תספר למשפחתה על שעשה לה. המשטרה המקומית טענה כי היא עצרה שני חשודים באונס וברצח, אחד מהם הוא בן דודה של הנערה. הוא חשוד כי יידע את הגבר בן ה-26, החשוד העיקרי, בדבר היותה של הנערה לבדה בביתה ביום בו נרצחה.

הרשויות בהודו עומדות בפני לחץ ציבורי כבד לפעול כנגד אלימות מינית כלפי נשים, בייחוד לאחר האירועים האחרונים, שקיבלו את התהודה התקשורתית הרבה ביותר מאז האירוע החמור בשנת 2012 במדינה, כשסטודנטית בת 23 נרצחה לאחר שעברה אונס קבוצתי באוטובוס בניו-דלהי. בעקבות כך, פרצו באותה שנה מהומות והפגנות רבות שקראו לממשלה לפעול ביד נוקשה נגד אלו שפוגעים מינית בנשים. עד כה, מסתמן כי הרשויות בהודו לא הצליחו להילחם במכת המדינה.