ברונו שטיין, חדשות עשר

ניצב בדימוס ברונו שטיין יעמוד לדין משמעתי בגין קשרים פסולים

אחת הדמויות הבכירות שהיו מעורבות בפרשת רונאל פישר, חשוד כי קיים קשרים פסולים בזמן ששירת כראש אגף התנועה במשטרה. שטיין היה מועמד לרשת את המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו

ניצב בדימוס ברונו שטיין יעמוד לדין משמעתי בחשד לקשרים פסולים שקיים בזמן ששירת כראש אגף התנועה במשטרה.

המחלקה לחקירות שוטרים החליטה היום (ראשון), בתום חקירה ובדיקת ממצאיה, להעביר את התיק בעניינו לטיפול מחלקת המשמעת של משטרת ישראל.

 רונאל פישר

קיימו קשרים פסולים? רונאל פישר ( חדשות עשר)

 

ההחלטה להסתפק בהעמדה לדין משמעתי התקבלה לאחר שנמצא כי במישור נורמטיבי זה, קיים מענה מידתי וראוי להוקעת כשליו של ברונו שטיין, אשר פרש בינתיים מהמשטרה.

מחלקת המשמעת מסרה למחלק לחקירות שוטרים כי בתום בחינת חומר הראיות הוחלט להעמידו לדין בגין עבירת התנהגות שאינה הולמת שוטר או שיש בה כדי לפגוע בתדמית המשטרה.

שטיין היה בין הדמויות הבכירות שמעורבות בפרשת רונאל פישר ובספטמבר 2014 הודיע על פרישה מהמשטרה. שטיין היה אחד המועמדים לתפקיד המפכ"ל הבא לאחר סיום כהונתו של יוחנן דנינו. שעות ספורות קודם לכן פורסמו בעיתון "הארץ" תמונות של שטיין מבלה במסיבה פרטית עם עו"ד פישר, שנעצר כחודשיים קודם בעקבות החשדות לשחיתות, שהלכו והסתעפו מאז.

שטיין היה בן 53 בעת פרישתו וגורמים במחוז העריכו אז שלהערכתם "אין לו חשק" להיות במשטרה. דנינו עצמו טען כי אין קשר, "אפילו שמץ של זיקה", בין הבקשה לפרוש לבין התמונות, אך באותה נשימה, מתח ביקורת על קיומן. "יש לחדד את המשמעות כבדת המשקל של מרכיב 'הנראות הציבורית'", הסביר, "כמפקדים במשטרה, נידרש לתת משקל משמעותי ביותר למרכיב זה, גם בהתנהלות בחיים הפרטיים שלנו, שכן יש לו השלכות ישירות על האמון במשטרה ובמפקדיה".