הברק מכה שוב: הסוד מאחורי האליפות השלישית ברצף של הפועל ב"ש

להפועל באר שבע היו את כל הסיבות והתירוצים שלא לזכות גם העונה בצלחת האליפות - אבל המאמן שלהם סירב לוותר • וגם - שני הילדים שהפכו לאוהדי הצלחות

אמרי היה בן 3.5 כשלקחתי אותו איתי בפעם הראשונה למשחק של הפועל באר שבע. בדרך, הסברתי לו שני דברים חשובים: שיש אנשים במגרש שבאים לקלל ואנחנו מתעלמים מהם, ושהפועל ב"ש לא זכתה באליפות כבר 40 שנה, אז אנחנו באים לעודד, אבל בלי ציפיות גדולות. העיקר החוויה. 

אתמול הוא חגג בפעם השלישית ברציפות. הילד בן 6, שלוש שנים אוהד ויש לו כבר שלוש אליפויות. שנה לאחר מכן, כשהוא בן שנתיים וקצת, הצטרף אלינו גם עילי. שנתים אוהד והוא כבר מחזיק בשתי צלחות. אוהדי ה-צלחות. 

ואתמול זה היה הכי מתוק שיש, מפני שהעונה היו לאדומים של אלונה ברקת את כל הסיבות להיפרד מהתואר: ההדחה הכואבת רגע לפני שלב הבתים של ליגת האלופות, העזיבה של מאור בוזגלו, ריבוי הפציעות של השחקנים המרכזיים, חוסר ההצלחה בבחירת הזרים, פרשת החומרים האסורים של שיר צדק - ומעל הכל, הטראומה מהאימון שבו הקפטן של הקבוצה, אליניב ברדה, כמעט ואיבד את חייו ומאז לא חזר לשחק. 

בכל קבוצה אחרת כבר היו מכריזים על משבר ומתרצים, אבל לא אצל ברק בכר והצוות שמסביבו (אסי רחמים ואביתר אילוז, עוזרי המאמן עמיר נוסבאום ואליניב ברדה, היועץ המנטלי איתן עזריה, מאמן השוערים גיא ויזינגר ומאמני הכושר דרור שמשון ומיכאל ברוש). 

 הפועל ב"ש חוגגת אליפות
 

הפועל ב"ש חוגגת אליפות( הפועל ''תדיראן'' באר - שבע, ליאור מוסקוביץ)

 

גם ברגעים הקשים של הקבוצה, שאיבדה את עמוד השדרה שלה - שני הבלמים המרכזיים (מיגל ויטור ושיר צדק) - ברק בכר לא תירץ והעביר מסר לשחקנים שלו שלפיו לכל אחד יש מחליף, ולכל אחד מהמחליפים, גם לזה שיושב בקצה הספסל, יש מקום בהרכב הפותח. המאמן של האדומים לקח את השחקנים כפרויקט אישי שלו ונתן לכל אחד מהם להרגיש הכי מיוחד על המגרש וגם על הספסל, ובזמן שהיריבות לתואר פזלו למשחקים של האדומים וקיוו שיאבדו נקודות, בכר חזר ואמר במסיבות העיתונאים, באימונים ובשיחות האישיות על השחקנים: "אנחנו מסתכלים רק על עצמנו". כך הוא הצליח להביא אותם לשיא ברגעים המכריעים של העונה. 

והיה עוד גורם אחד, אולי המשמעותי ביותר העונה: הקהל האדום. גם בכר ידע את זה וכשהוא הרגיש שהשחקנים שלו צריכים עוד דחיפה הוא פנה לקהל ואמר להם שזה הזמן שלהם. והם היום שם - שרים ומעודדים בלי הפסקה ולא, כבר לא מקללים גם כשהקבוצה מפסידה. לקהל הזה מגיע עכשיו הדבר הבא: שלב הבתים של ליגת האלופות.