מירי רגב על התקרית בגמר הגביע: "הנשיא הלבין את פניי ברבים"

שרת התרבות והספורט התייחסה בריאיון ל"גלי ישראל" לתקרית שבה סירב ריבלין לאפשר לה ללחוץ את ידי השחקנים לפני המשחק. "הכול בגלל פוליטיקה קטנה"

שרת התרבות מירי רגב התייחסה הבוקר (ראשון) ברדיו "גלי ישראל" לתקרית בה סירב נשיא המדינה ראובן ריבלין לאפשר לה לעלות לכר הדשא כדי ללחוץ את ידי שחקני גמר גביע המדינה בכדורגל.

"מעשה לא ממלכתי, מכוער, הנשיא הלבין את פניי ברבים, לא הסכים שאעלה איתו", אמרה רגב. "לא יעלה על הדעת ששרת הספורט לא תהיה ליד הנשיא. לא יעלה על הדעת שנשיא מדינה מגיע לבקר במשרד הביטחון או במשרד הבריאות והשר הרלוונטי לא יהיה לידו".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

אופוריה: כך הרשת חגגה את הנצחון של נטע ברזילי

יותר עוזבים, יותר דתיים: ירושלים - תמונת מצב

מזג האוויר: קריר עם גשם מקומי בצפון ובמרכז הארץ

השרה סבורה שריבלין הציב תנאי ליו"ר ההתאחדות לכדורגל. "אני חושבת שכשהוא אמר לעופר עיני זה 'או היא או אני', עופר עיני היה לחוץ. אמרתי לעצמי 'תבלעי את הצפרדע הזאת, האגו לא מנהל אותך'. זה היה מאוד פוגע. הכול בגלל פוליטיקה קטנה".

שחקן הפועל חיפה מניף את גביע המדינה
 

שחקן הפועל חיפה מניף את גביע המדינה ( עודד קרני , התאחדות הכדורגל)

 

"זה היה משפיל ומבזה", המשיכה רגב. "לא רציתי לחרב את המשחק, עליתי למעלה וחיכיתי בסבלנות וירדתי איתו למטה להעניק את הגביע. הוא מתנקם בי כי תמכתי בסילבן שלום לנשיאות ולא בו".

כזכור, ביום רביעי התפתח עימות חריף בין ריבלין לרגב לפני גמר גביע המדינה בכדורגל. הנשיא סירב לאפשר לרגב ללחוץ את ידי שחקני הפועל חיפה ובית"ר ירושלים לפני המשחק ואיים שאם תעלה איתו לדשא הוא יעזוב את האצטדיון.

יש לציין כי אין זה נהוג ששרת הספורט לוחצת את ידי השחקנים יחד עם הנשיא לפני משחק הגמר, וכך גם היה הפעם. עם זאת, בסוף המשחק, על פי כללי הטקס, ירדו השניים לדשא אצטדיון טדי ולחצו את ידי שחקני הקבוצות במעמד הענקת הגביע.

מקורביה של מירי רגב אמרו בתגובה לאירוע כי ״הנשיא לא התנהג כמו גבר". לדבריהם, "ריבלין לא כיבד את המעמד, אם היה מבקר בבית חולים הוא היה מסייר עם שר הבריאות".

לפני שריקת הפתיחה של המשחק, בו ניצחה הפועל חיפה בתוצאה 1:3 לאחר הארכה וזכתה בגביע, התקבל ריבלין על ידי חלק מהקהל של בית"ר ירושלים בקריאות בוז. "הקהל של בית"ר כנראה שרק לו בוז כי הוא כבר מבין שהנשיא לא משתייך לימין ולא נוהג בממלכתיות״, אמרו מקורבי רגב.

כאמור, הפועל חיפה זכתה בגביע המדינה, בפעם הראשונה מאז 1974. מדובר בתואר משמעותי ראשון בו זוכה הקבוצה מאז האליפות ב-1999 ובגביע רביעי בתולדותיה.