"שכנעה את אירופה": בעולם מגיבים לניצחון של נטע ברזילי

ברחבי העולם פירגנו לנציגה הישראלית שסחפה את התחרות האירופית: "השיר סיכם חששות של נשים רבות"; "נטע ניצחה בריקוד תרנגולת" • צפו: נתניהו במחווה מיוחדת לנטע

נטע ברזילי מישראל זכתה ב אירוויזיון 2018 – והעולם חוגג איתה: כלי תקשורת רבים מרחבי העולם סיקרו את זכייתה של הזמרת הישראלית בתחרות השירה הכל כך נצפית ופירגנו להופעתה. "נטע ברזילי, התופעה, שכנעה את אירופה", נכתב בלה מונד הצרפתי. בניו יורק טיימס כתבו: "נטע ברזילי מישראל ניצחה באירוויזיון עם ריקוד תרנגולת". בעיתון הניו יורקי פירטו כי השיר של ברזילי הפך להמנון על עצמאות נשית במוזיקת הפופ

 כותרות העיתונים בעולם לאחר זכיית נטע ברזילי באירוויזיון
 
 

"נטע מישראל ניצחה באירוויזיון בזכות שיר הריקוד המוזר 'טוי'", נכתב ב-BBC הבריטי, שציין כי ברזילי הייתה פייבוריטית לזכייה תחילה, אך ירדה בדרוג בגלל עלייתה של קפריסין. גם בטלגרף הבריטי סיקרו את זכייתה של הישראלית: "תוצאה סופית בגמר האירוויזיון: נטע ברזילי מישראל מנצחת".

 כותרות העיתונים בעולם לאחר זכיית נטע ברזילי באירוויזיון

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

יוזמה חדשה תחייב כל אחד לחבוש קסדה ברכיבה

ארדואן על תקיפת ישראל בסוריה: ממשיכה ליצור פחד במזרח התיכון

יותר עוזבים, יותר דתיים: ירושלים - תמונת מצב

בפורטוגל, המדינה שאירחה את התחרות בעיר ליסבון, סיקרו כלי התקשורת השונים בהרחבה את הזכייה של ברזילי. "נטע מעניקה לישראל את הניצחון באירוויזיון", נכתב בעיתון הנפוץ "Correio da Manha".

 כותרות העיתונים בעולם לאחר זכיית נטע ברזילי באירוויזיון

העיתון "South China Morning Post" הרואה אור בשפה האנגלית בהונג קונג נכתב: "נטע ברזילי מישראל ניצחה באירוויזיון עם ריקוד בתנועות תרנגול, ואז שברה את הגביע שלה". העיתון פירט כי בשיר של ברזילי, היא עושה קולות מצחיקים, כולל קולות קרקורים. עוד נכתב: "השיר הזוכה מסכם את החששות של נשים רבות שאימצו את התנועה העולמית נגד הטרדות מיניות".

 כותרות העיתונים בעולם לאחר זכיית נטע ברזילי באירוויזיון
 

עבד אל-רחמן קחטאני, נצר לשושלת המלוכה הסעודית, שמוכר כמי שיודע לקרוא ולכתוב בעברית, צייץ בטוויטר: "השפה המשותפת של כל העמים, מוזיקה, זוכה בהכל. אני מברך את ניצחונה של הזמרת הישראלית עם הקול המדהים נטע ברזילי בתחרות האירוויזיון וגם את העם בישראל".

 בסעודיה מברכים על ניצחונה של נטע

בסעודיה מברכים על ניצחונה של נטע( טוויטר צילום מסך)

 

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח ברוח חגיגית את ישיבת הממשלה היום. "בוקר TOY, בוקר טוב מאוד", אמר רה"מ לשרים. "בימים האלה ירושלים מתברכת בהרבה מתנות. קיבלנו עוד אחת אתמול בערב, עם הניצחון המזהיר והמותח של נטע. המתנה היא שהאירוויזיון יגיע בשנה הבאה לירושלים, אנחנו נהיה גאים לארח אותו. אני חושב שנעסוק בכל מה שכרוך כדי לאפשר עוד אירוע גדול עם צפייה בין-לאומית גדולה בעיר שלנו, במדינה שלנו". בהמשך, נתניהו אף עשה מחווה קטנה לנטע כשרקד את "ריקוד התרנגולת".

 כותרות העיתונים בעולם לאחר זכיית נטע ברזילי באירוויזיון

מוקדם יותר, קישר שר הביטחון ליברמן בין זכייתה של ברזילי למתיחות הביטחונית. "אסד תלמד מה הולך היום. תגיד לחמינאי שאתה לא הצעצוע שלו. אין לו מה לחפש בסוריה", כתב בטוויטר. 

 
 כותרות העיתונים בעולם לאחר זכיית נטע ברזילי באירוויזיון

שרת התרבות והספורט מירי רגב ברכה את גם היא את ברזילי, דקות ספורות לאחר זכייתה בפורטוגל: "נטע, כפרה עלייך. אני גאה בך, שיחקת אותה, הבאת כבוד גדול למדינת ישראל, ושנה הבאה בירושלים בעזרת השם. גאים בך!", אמרה רגב והוסיפה: "נטע הביאה מתנה גדולה למדינת ישראל שחוגגת 70 לעצמאותה ולירושלים שחוגגת היום 51 שנים לשחרורה ואיחודה. בשנה הבאה האירוויזיון בישראל ונעשה הכל על מנת לארח אותו בצורה היפה ביותר ולחשוף שוב את פניה היפות של מדינת ישראל".

 כותרות העיתונים בעולם לאחר זכיית נטע ברזילי באירוויזיון