האסיר שסייע לדניאל מעוז: "הוא איש ישר, המשפט שלו לא צודק"

רוני בן ארבון, ששלח את המכתב בו נטען כי ניר מעוז הוא שרצח את שני הוריו, סיפר לחדשות 10 מדוע החליט לעזור לנאשם ברצח. "בתיק של דניאל יש הרבה דברים מסריחים, כשהוא סיפר במה מאשימים אותו היה לו כאב בעיניים. לפעמים הוא היה צורח מתוך שינה: 'תפסיק, למה אתה עושה להם את זה?'"

(2:20 דקות)

חברו של הנאשם ברצח יוצא להגנתו: רוני בן ארבון, האסיר שהואשם בכך שסייע לדניאל מעוז לזייף ראיות במשפטו, סיפר אתמול (רביעי) בראיון בלעדי לחדשות 10 על חברותו עם מעוז, הנאשם ברצח של שני הוריו, ועל המניעים שהביאו אותו לצאת לעזרתו.

 

למרות שהוא עשוי להיכנס לכלא בגין שיבוש חקירה ובדיית ראיות, חברו של מעוז לא מתחרט שעזר לו. "אני לא מצטער, אין סיכוי", הבהיר בן ארבון. "יש לי תחושה פנימית, משהו שאומר לי שדניאל מעוז לא עשה את זה, הוא לא רצח את ההורים שלו. זה לא משפט צדק מה שעושים לו".

 

בן ארבון הודה כי לפני כחודשיים, כשהשתחרר מהכלא, הוא שלח מכתב לבקשתו של מעוז ובו נטען כי הרוצח של שני ההורים הוא דווקא אחיו התאום של דניאל, ניר מעוז. "באותו הזמן לא חשבתי על זה בתור עבירה פלילית, זה היה מבחינתי ניסיון לעזור לחבר - ואני לא מתבייש להגיד שדניאל מעוז הוא חבר שלי", שחזר בן ארבון.

 

במכתב, שנשלח בין היתר לפרקליטות ולבית המשפט, התחזה חברו של מעוז לעד ראייה, שלכאורה צפה באחיו ניר כשהוא יוצא מבית ההורים בלילה בו נרצחו. בן ארבון ניסה להסביר את החלטתו לעזור למעוז. "כשהוא אמר שמאשימים אותו ברצח של הוריו, היה לו כאב בעיניים, משהו שאמר שמפילים עליו תיק ושזה לא נכון", טען האסיר לשעבר.

 

לדבריו, מעוז סבל במהלך שהותו במעצר מסיוטים בלילות. "הוא היה סהרורי במהלך כל היום, וגם לא היה ישן. כשהוא כבר היה נרדם הוא היה צורח מתוך שינה, מתוך סיוט. הוא צעק 'מה אתה עושה להם, למה עשית את זה?'".

 

"הוא בן אדם ישר", המשיך בן ארבון. "לא שלחתי את המכתב בשביל כסף, אני לא צריך את הכסף הזה. שלחתי אותו כי ראיתי שבאמת יש דברים לא מציאותיים בתיק הזה. לדניאל אין אחד בפה ואחד בלב, הוא אומר את מה שיש לו, גם אם יש לזה מחיר. אם עזרתי קצת למישהו להתעורר, לשים לב שיש פה דברים מסריחים בתיק הזה, אז אני את שלי עשיתי".