מלכת אירופה: נטע ברזילי זכתה באירוויזיון 2018

הזמרת הישראלית, שנתנה ביצוע נהדר לשיר TOY, הרימה את האולם בליסבון וזכתה במירב הקולות בשקלול תוצאות המצביעים והשופטים. לשנה הבאה בירושלים

ירושלים 2019, הנה אנחנו באים: נטע ברזילי, הזמרת בת ה-25 מתל אביב, היא הזוכה ב אירוויזיון 2018 - לאחר ששירה TOY, שהוביל בסוכנויות ההימורים כמעט מהרגע שיצא ועד לרגע ההופעה האחרונה, הוכתר כשיר הטוב ביותר בהצבעה המשוקללת של השופטים והקהל.

לסיקור המיוחד של הזכייה - ולכל הכתבות על נטע ברזילי

כך זה קרה: הבלוג החי שלנו על גמר האירוויזיון

ברזילי זכתה בתוכנית "הכוכב הבא", וזמן קצר לאחר מכן יצא השיר TOY, עליו אחראים דורון מדלי וסתיו בגר, וכבש את אירופה עם מיליוני צפיות ביוטיוב, חיקויי רשת והיסטריה. השיר, שנכתב בהשראת תנועת MeToo ומביע העצמה נשית, אמנם פיגר בשבוע האחרון בסוכנויות ההימורים אחרי השיר הקפריסאי "Fuego" של הזמרת אלני פוריירה, אבל הביצוע בגמר בליסבון הכריע.

ברזילי סיימה שלישית בהצבעת השופטים, לאחר אוסטריה ושבדיה אבל לפני קפריסין - אך הצבעת הקהל הורידה במהירות את השבדים, ומאוחר יותר את האוסטרים, מרשימת המועמדות לזכייה. בסופו של דבר הוקרא שמה של קפריסין לפני אחרונה בהצבעה, וישראל דורגה ראשונה עם 529 נקודות - 317 מהן מהקהל, או בממוצע, 7.5 מכל מדינה. הקפריסאים קיבלו 436, האוסטרים 342, הגרמנים 340 והאיטלקים, עם 308 נקודות, קיבלו את המקום החמישי. "תודה לכם שקיבלתם את ההבדלים בינינו!", אמרה בקול חנוק בנאום הניצחון שלה, לפני שעלתה לעוד ביצוע של TOY, "בשנה הבאה בירושלים!".

נטע ברזילי לאחר הזכייה באירוויזיון 2018
 

נטע ברזילי לאחר הזכייה באירוויזיון 2018 (רויטרס )

 

"ישראל זה המקום הכי טוב שיש בעולם", אמרה ברזילי ל"כאן" בשידור מפורטוגל, "תהיו טובים לאחרים וטובים לעצמכם וזה כל מה שאני צריכה. אני שמחה שזה קרה, שאנשים החליטו לבחור את השונה. ידעתי מהתחלה שאנחנו עושים משהו מיוחד. אני מופתעת ושמחה שהאנשים הכירו והבינו ששונה זה יפהפה".

דורון מדלי, כותב השיר, ציטט את ספר בראשית ואמר בחיוך: "אמרתי שנזכה, ולא מתווכחים איתי".

נטע ברזילי מופיעה בגמר אירוויזיון 2018
 

נטע ברזילי מופיעה בגמר אירוויזיון 2018(רויטרס )

 

לראש הממשלה נתניהו שהתקשר, ואמר לה 'את השגרירה הכי טובה של ישראל', ענתה: "לא ציפיתי להיות כזו, אבל כנראה שזו אני". נתניהו: "כפרה עלייך. ישבנו כאן עם כל הילדים ועודדנו, 'נטע נטע נטע', וניצחת. אוהבים אותך".