ראש עיריית רמת השרון לשעבר, יצחק רוכברגר, חדשות עשר

ראש העיר שהורשע במרמה הודיע: "אתמודד בבחירות הקרובות"

לאחר הרשעתו ב-2014, איציק רוכברגר, ראש עיריית רמת השרון לשעבר הכריז על הצגת מועמדותו: "אני לא מבקש שימחקו לי את הקלון - לפי החוק אני יכול להתמודד"

לאחר שהורשע בשנת 2014 במרמה והפרת אמונים, ראש עיריית רמת השרון לשעבר איציק רוכברגר הכריז בחשבון הפייסבוק שלו על התמודדותו בבחירות הקרובות. זאת, חרף הקלון שהטיל עליו בית משפט השלום.

"בשל אהבתי לרמת השרון ותושביה ובשל פניות רבות מתושבים המבקשים ממני להציג מועמדותי לראשות העיריה בבחירות הקרובות שיתקיימו בחודש אוקטובר, אני חש חובה לעדכן אתכם כי בימים אלו ממש, בכוונתי להודיע על התמודדותי בבחירות לראשות המקומית, בהתאם להוראות החוק והפסיקה ומתוך כוונה לשוב ולשרת אתכם נאמנה כפי שעשיתי במהלך 12 שנות כהונתי כראש העיריה שלכם", כתב. 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

באמצעות רחפנים וטיסנים: הופלו בעזה מספר רב של עפיפוני תבערה

נתיבי איילון: שישה פצועים בתאונה בין ניידת משטרה לרכב פרטי

דיווח: 11 איראנים מתו בתקיפה הישראלית בסוריה

בעקבות הרשעתו, רוכברגר הגיש בקשה לשופט ניל הנדל וליו"ר ועדת הבחירות המרכזית על מנת שיאשרו לו התמודדות בבחירות, אך לפי ראש העיר לשעבר, השניים אמרו לו שזה לא בסמכותם וכי עליו לפנות למנהל בחירות. עם זאת, לדבריו, "הוראות החוק קובעות שרק אם קיבלת קלון וישבת בבית סוהר בפועל מעל שלושה חודשים אזי יש לך שבע שנים קלון. אך אם ישבת עד שלושה חודשים אתה יכול להתמודד. אני בכלל לא ישבתי בכלא. לא הייתי צריך בכלל לבקש אישור. רציתי להניע תהליך מסוים". 

עוד הוסיף רוכברגר כי אם מנהל הבחירות יתנגד, עומדת לו הזכות לפנות לבית משפט ולערער על כך על פי חוק."אני לא מבקש שימחקו לי את הקלון או שיבטלו את העונש. יש חוק שאומר שאני יכול להתמודד. החוק הוא לא פרשני או פסקני. אני עומד בכל הכללים והפרמטרים".

לדבריו, תושבים רבים ברמת השרון פנו אליו וביקשו ממנו להתמודד. "כל הזמן פנו אליי אנשים ברחובות כדי להתמודד. אני יודע ואני לא מכחיש שהייתה עבירה, אני לא מתכוון להתווכח עם בית המשפט. הפנמתי". עם זאת, ציין, "בעיריית רמת השרון לא עברתי דבר עבירה. מדובר על טעות של תום לב. אני אוהב את התפקיד הזה ואת העיר, זו שליחות. למדנו לקח מטעויות".

 ראש עיריית רמת השרון יצחק רוכברגר
 

ראש עיריית רמת השרון יצחק רוכברגר( חדשות עשר)

 

"אני לא מקל בראש במה שעברתי אבל הבאתי את זה על עצמי. אני חושב שהייתה תקלה שאני לא אשם בה, שילמתי על זה מחיר כבד, אני חושב שהציבור יסלח לי. העיר הזאת היא אהבת חיי ועשיתי דברים טובים לעיר הזאת. מטעות של תום לב הפכו את זה לעבירה פלילית. אני סמל שלטון וכסמל אני חייב לעבוד ביחד אחת עם השלטון. מדוע אני צריך להחמיר עם עצמי? אני הכרזתי על נבצרות בשעתו".

בכתב האישום שהוגש נגדו אז יוחסו לרוכברגר עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד ומרמה והפרת אמונים בתאגיד, כאשר שימש כמנכ"ל ויו"ר קרן ההשתלמות של עובדי הרשויות המקומיות, וזאת במקביל לעבודתו כראש העירייה. "היום יוצא מכאן מסר שכל מי שנושא תפקיד בכיר בתאגיד חייב להיזהר בכספי הציבור, חייב להשתמש בהם לצרכי התפקיד בלבד ואסור לו להשתמש בהם לצרכיו הפרטיים", טענה אז התובעת, עורכת הדין פיה גלבר, לאחר ההחלטה.

כשנה לאחר מכן, גזר עליו בית המשפט עבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס כספי, וקבע כי יש קלון במעשיו. בחודש מאי 2015 הודיע רוכברגר על התפטרותו, זאת לאחר שכיהן כראש העיר במשך 12 שנים.