פקקים וחסימות: אירועי יום ירושלים וחנוכת שגרירות ארה"ב בבירה

לקראת האירועים המתוכננים בי-ם, שייכללו את צעדת הדגלים המסורתית היום ואת פתיחת השגרירות האמריקנית בשני, המשטרה מפרסמת את מפת הצירים שייסגרו | כל הפרטים

בירושלים נערכים לשבוע גדוש באירועים. היום (ראשון), יציינו ברחבי העיר את יום ירושלים במגוון אירועים. נוסף על כך, במשרד החוץ בירושלים יקיימו קבלת פנים דיפלומטית לרגל אירוע חנוכת השגרירות האמריקנית בבירה, שיתקיים מחר בשכונת ארמון הנציב בעיר.

צעדת הדגלים המסורתית של יום ירושלים היא זו שצפויה להשפיע בצורה הרבה ביותר על שגרת החיים של תושבי העיר היום. בשעות 21:00-15:00 יחסמו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים וכן הצירים המובילים אליהם : בן צבי, בצלאל, המלך גורג, הלל, יפו, כיכר צה"ל, חיים בר לב, סולטאן סולימאן, דרך יריחו, כביש העופל. בשעות 20:00-15:00 לערך תפעל הרכבת הקלה בשני מסלולים: מתחנת הר הרצל ועד תחנה מרכזית; ומתחנת חיל האוויר ועד תחנת שער שכם. בשעות אלה לא יתקיים שירות בין התחנה המרכזית לתחנת שער שכם.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מחבלים בתשתיות: פלסטינים הציתו צינורות גז לעזה

ערב אלים: שני בני אדם נדקרו בשני אירועים שונים

פסגת טראמפ-קים: האם הנשיא יעשה את הלא ייאמן - ויותיר מורשת?

 מצעד הדגלים בירושלים, ב-2014
 

מצעד הדגלים בירושלים, ב-2014 (רויטרס)

 

בשעות אחר הצהריים והערב, יארחו במשרד החוץ קבלת פנים רשמית לרגל פתיחת השגרירות האמריקנית בבירה מחר. בשעות 19:00-16:00 יתכנו עומסי תנועה באזור קריית הממשלה ומתחם סינמה סיטי השוכן ממול. במשטרה מתריעים כי העומסים יתכנו בדרך רבין, קפלן והנשיא השישי.

מחר, לרגל טקס הפתיחה של השגרירות האמריקנית, במעמד בכירי ממשל מארה"ב ואורחים רבים נוספים, ייחסמו לתנועה החל משעות הבוקר הרחובות שסובבים את מתחם הקונסוליה האמריקנית, שתהפוך למתחם השגרירות הזמני: דוד פלוסר, כפר עציון, ים המלח, משה אריה קורץ, קלוזנר וזיגפריד מוזס. המשטרה תאפשר רק לתושבי הרחובות הללו לנוע בהם.

 שלט תנועה המורה על מיקום שגרירות ארה"ב בירושלים
 

שלט ההכוונה לשגרירות בבירה (רויטרס)

 

כמו כן, צפויים שיבושי תנועה וחסימות לפרקי זמן קצרים ונקודתיים בצירי התנועה המובילים מאצטדיון טדי לכיוון השגרירות בארמון הנציב בשל מעבר שיירות המוזמנים. במשטרה ממליצים להתעדכן באפליקציית WAZE בדבר חסימות ועומסי התנועה. ניתן גם להתעדכן בשינויים בהסדרי התנועה באמצעות מוקד המידע הארצי של המשטרה שמספרו 110.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, יישא ברכה מצולמת בטקס פתיחת השגרירות. כך אמר בכיר בממשל האמריקני בתדרוך לכתבים. אמש, צייץ הנשיא האמריקני בטוויטר לקראת האירוע. "שבוע גדול בשבוע הבא כשהשגרירות האמריקנית בישראל תועבר לירושלים. ברכות לכולם!", כתב טראמפ.

שלשום פורסם לראשונה בחדשות עשר כי ישראל - בסיוע של הונגריה, צ'כיה ורומניה - סיכלה פרסום הודעה של כל 28 המדינות החברות באיחוד האירופי נגד העברת השגרירות האמריקנית לירושלים ביום שני הקרוב. כך אמרו לחדשות עשר דיפלומטים אירופים ופקידים ישראלים בכירים.

פרסום ההודעה היה יוזמה של צרפת וכמה מדינות נוספות שנועדה להביך את האמריקנים כמה ימים לפני פתיחת השגרירות החדשה ולהציג עמדה מאוחדת של כל 28 מדינות האיחוד האירופי נגד העברת שגרירויות לירושלים. טיוטת ההודעה כללה שלושה סעיפים: ירושלים היא בירת 2 המדינות - ישראל ופלסטין, מעמד ירושלים פתוח למו"מ ויקבע רק במו"מ ומדינות האיחוד האירופי לא ילכו בעקבות ארה"ב ולא יעבירו את השגרירויות שלהן לירושלים.