פלסטינים מפגינים על גבול הרצועה, דו"צ

חמאס משווע להפסקת אש - אז למה ישראל מתעלמת? • פרשנות

ארגון הטרור מאותת לי-ם בכל דרך אפשרית על רצונו בהסדרה לטווח ארוך. ממשלת נתניהו לא נענית לניסיונות אלו כי חבריה יודעים שניהול מגעים כאלה לא יביא לייקים בפייסבוק

בתקשורת עוסקים רבות בהפגנות "צעדת השיבה" ובטרור העפיפונים, אך כמעט ולא מדברים על כך שחמאס משווע להפסקת האש עם ישראל. ארגון הטרור מאותת כמעט בכל כלי אפשרי שהוא רוצה הסדרה לטווח ארוך. מדוע בירושלים מתעלמים מהמסר?

הסיבה היא כמובן פוליטית. היענות להצעת חמאס אינה תביא לייקים בפייסבוק. לא קשה לנחש מה יהיו התגובות ב"בייס" של ראש הממשלה בנימין נתניהו מיד אחרי שתפורסם כתבה שכותרתה תהיה "ישראל מנהלת מתחת לפני השטח מגעים עם חמאס".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

מסיבות, מגפת סמים ועוני: החיים באיראן תחת משטר האייתוללות

ערב אלים: שני בני אדם נדקרו בשני אירועים שונים

עם כאלה חברים - מי צריך אויבים? גבר טוען כי כלבו ירה בו

 פלסטינים מפגינים על גבול הרצועה
 

פלסטינים מפגינים על גבול הרצועה (דו"צ)

 

לפני כמה ימים נערכה בכנסת ישיבת ועדת חוץ וביטחון שעסקה בהיערכות להפגנות בעזה, בתוכן זו המתוכננת ל"יום הנכבה" ביום שלישי הקרוב. בכירים צבאיים מאמ"ן ומאגף המבצעים שהשתתפו בישיבה אמרו כי להערכתם, חמאס לא שולח אלפים לגדר כדי שייכנסו לעזה וירצחו אנשים, אלא לצורך מדיני-תודעתי: השגת מענה לדרישותיו על הקלות במצור על עזה.

חברי כנסת שהיו באותה ישיבה אמרו שהם יצאו ממנה בתחושה שישראל נמצאת באותו מצב של בו הייתה ב-1973, טרם מלחמת יום כיפור, כשהמצרים אמרו שהם רוצים תהליך מדיני והממשלה דחתה אותם. אז, התפתח כזכור עימות צבאי שבסופו, אחרי הרבה הרוגים ונפגעים, שני הצדדים הגיעו לאותה תוצאה בדיוק.