תיעוד: פעיל ימין העיף עפיפון תבערה - וגרם לשריפה בנחל עוז

המשטרה עיכבה לחקירה את רן כרמי-בוזגלו, ממובילי המאבק לשחרור אלאור אזריה, שהתכוון לשלוח את העפיפון לעזה. הוא הסביר שרצה להראות לפלסטינים "איך עושים את זה נכון"

רן כרמי-בוזגלו, פעיל ימין קיצוני, שהיה ממובילי המאבק לשחרור אלאור אזריה, עוכב לחקירה ע"י המשטרה בחשד שניסה לשלוח עפיפון תבערה לעבר רצועת עזה, אך כיוון הרוח שינה את מעופו והנחית אותו בנחל עוז, מה שהוביל לשריפה במקום. מעשיו של כרמי-בוזגלו הגיעו בתגובה לפעולות של המפגינים הפלסטינים בשבועות האחרונים. כוחות כיבוי אש של צה"ל שפעלו במקום הצליחו להשתלט על האש ולכבות אותה.

בתיעוד ניתן לראות את כרמי-בוזגלו מנסה להדליק את העפיפון ולהעיף אותו לעבר רצועת עזה. הפעיל אמר בסרטון כי "רצה להראות לפלסטינים איך עושים את זה נכון". בשיחה עם חדשות עשר הוא סיפר על המקרה: "צילמנו סרט הומוריסטי שבו אנחנו משגרים עפיפון לעזה בתגובה למעשים שלהם, אך נשרפו שם קצת קוצים". עוד ציין כי "הכל בשליטה, התנצלנו על התקרית, אבל לא ברחנו ודאגנו שהכל יהיה בסדר".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

סטודנטית התפשטה כדי להוכיח למרצה: זהותי לא נקבעת לפי לבושי

מזרח ירושלים: שני צעירים נעצרו בחשד להחזקת שמונה מטעני צינור

דיווח: רוסיה הזהירה את איראן לפני התקיפה הישראלית בסוריה

 עפיפון שישראלי ניסה להעיף לעזה הצית שריפה בישראל
 

עפיפון שפעיל ימין ניסה להעיף לעזה הצית שריפה בישראל (חדשות עשר )

 

ח"כ חיים ילין, המתגורר במועצה האזורית עוטף עזה, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "יהודי ישראלי הגיע בדקות האחרונות עם עפיפון בוער ורצה להעיף אותו לעזה. בסוף הוא שרף את השדות של נחל עוז וסיכן צה"ל. אני מגנה בתוקף תופעות קיצוניות כאלו משני הצדדים. יש לנו צבא שמגן עלינו". ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני), התייחס אף הוא למקרה בחשבון הטוויטר שלו, וכתב: "יש קיצוניים ויש מטומטמים. הגרוע מכל הוא השילוב בין השניים".

ביום שלישי הופרחו עשרות עפיפוני תבערה מרצועת עזה לעבר ישראל והחקלאים בעוטף עזה נותרו כמעט חסרי אונים למראה יבוליהם שעולים באש. כיוון שטרם נמצא פיתרון בשטח, חקלאי הדרום החליטו להקדים את הקציר באזור ולנסות לסיימו עוד לפני השבוע הבא. ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני, אמר לחדשות עשר: "החלטנו לארגן קומביינים ויחד עם החקלאים לצאת לקציר מאורגן אצל כולם". מתחילת האירועים בגבול הרצועה דיווחו החקלאים כי הם איבדו 3,000 דונם של יבול בשבועות האחרונים, והם מנסים כעת להציל את 40 אלף הדונם שנותרו.

 ישראלי שלח עפיפון תבערה לעבר עזה, והצית שטח ישראלי
 

ישראלי שלח עפיפון תבערה לעבר עזה, והצית שטח ישראלי (ביטחון שדות נגב)

 

בליל שבת הודיע צה"ל כי תקף עמדת חמאס בצפון רצועת עזה, סמוך לגדר המערכת, אשר ממנה שוגרו עפיפוני תבערה. זאת בצל ניסיונות פלסטינים להצית שטחים בישראל. יום לפני כן פורסם בכל התקשורת הפלסטיניים תיעוד של רחפן ישראלי מפיל עפיפון תבערה. זאת, זמן קצר לאחר פרסום חדשות עשר כי בצה"ל מציעים שימוש ברחפנים על מנת לחתוך את חוטי העפיפונים, במטרה להפילם עוד בשטח הרצועה.