ג'ון קלי, ראש הסגל בבית הלבן, ודונלד טראמפ, רויטרס

ראש סגל הבית הלבן השווה בין חקירות טראמפ ונתניהו

קלי אמר כי חקירת המעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב גורמת מבוכה לנשיא, "קצת כמו ביבי נתניהו שנמצא תחת חקירות בעצמו". דיווח קודם: ראש הסגל כינה את הנשיא "אידיוט"

ג'ון קלי, ראש סגל הבית הלבן, השווה הלילה (שישי) בין חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו לעננת החשדות סביב נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, בשל חקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות.

בריאיון לרדיו הציבורי בארה"ב, NPR, נשאל קלי אם חקירת המעורבות הרוסית היא "ענן התלוי" מעל הבית הלבן. "זה אמנם לא ענן אבל הנשיא מובך למען האמת", ענה קלי, "כשמנהיגים עולמיים נכנסים, זה קצת כמו ביבי נתניהו, שנמצא תחת חקירה בעצמו, זה כאילו, אתה נכנס ואתה יודע שהדקות הראשונות של כל שיחה עשויות ליסוב סביב הדבר הזה".

בתחילת החודש דווח כי החוקר המיוחד לבדיקת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארה"ב, רוברט מולר, העלה בפני עורכי דינו של טראמפ אפשרות כי יזמן את הנשיא לעדות בצו בית משפט. כך אמר עו"ד של טראמפ לשעבר, ג'ון דווד, לסוכנות הידיעות AP. מולר חוקר בין היתר את הקשר בין טראמפ ומטה הבחירות שלו לקרמלין וכן חשד לשיבוש הליכי משפט מצדו של טראמפ או מקורביו.

נתניהו לעומת זאת נחקר כבר מספר פעמים על ידי המשטרה, בחשד לקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים בשלושה תיקים שונים. בשתיים מהחקירות כבר המליצה המשטרה להעמיד את נתניהו לדין - תיק 1000 הנוגע לקבלת מתנות מבעלי הון ותיק 2000 הנוגע לשיחות שערך עם מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס לגבי אפשרות לכאורה של החלשת עיתון "ישראל היום" בתמורה לסיקור חיובי בידיעות. החקירה השלישית נגד נתניהו, תיק 4000, עוסקת בהטבות שניתנו לכאורה לחברת בזק בתמורה לסיקור חיובי באתר "וואלה", שניהם בבעלות מקורבו של נתניהו שאול אלוביץ'.

 נתניהו וטראמפ לוחצים יד
 

נתניהו וטראמפ בבית הלבן (חיים צח/ לע"מ)

 

לפי דיווח ברשת NBC מתחילת החודש, קלי כינה את הנשיא "אידיוט" במהלך פגישה בבית הלבן לגבי מדיניות ההגירה של ארה"ב. עוד דווח כי הוא תיאר את עצמו כמי שמגן על המדינה מכוונותיו של טראמפ, שלא מבין לגמרי את הנושא ומתכנן לפעול בדרך שהציעו הדמוקרטים. ראש הסגל הכחיש את הדיווח  וכינה אותו "בולשיט מוחלט".

בריאיון הלילה קלי הוסיף כי אינו מתחרט שלקח את התפקיד, "למרות שישנם זמנים של תסכול גדול, בעיקר בשל הסיפורים שאני קורא על עצמי או על אחרים שכל מי שעובד במתחם (הבית הלבן) תוהה אם זה שווה להיות חשוף לכך". לפי דיווח קודם ברשתCNN, קלי, "ברגע של תסכול" בדיון שבו טראמפ אמר שהוא מעוניין להוציא את חיילי ארה"ב מסוריה, אמר כי הנשיא הופך "אחוז טירוף".