אושו, הגורו ההודי השנוי במחלוקת, חדשות עשר

סוד האושו: הישראלים שחיו בקומונה של הגורו השנוי במחלוקת

28 שנים חלפו מאז מותו של מי שנחשב לגורו העשירים, אך דמותו ממשיכה לרתק רבים. בשיא הצלחתו ניסה להקים עיר אוטופית בה חיים ללא דאגות • הכתבה המלאה - מחר ב"המגזין"

אושו, שנחשב לגורו של העשירים, הצליח לסחוף אחריו המונים בעידן הניו אייג', כשהוא מבטיח להם תפריט רוחני מעורר שכלל סדנאות מדיטציה, סקס חופשי וטריפים פסיכדליים. "אנשים רבים כינו אותו – 'גורו הסקס', אבל הוא עודד אנשים לנבור במיניות שלהם כדי שיוכלו לחיות חיים מלאים. אם אתה לא אדם מיני, חסרה לך האנרגיה של כוח החיים הבסיסי", כך לדברי לאני לוין (לאני שאנטאם) מנחת סדנאות מדיטציה.

"אתה לא תוקע את הליבידו שלך בשום מקום, אלא נותן לו לזרום חופשי כדי שתוכל להגיע מסקס להארה. כן, אנשים לא חיו במונוגמיה", סיפר אמיר אור, שחי שנתיים בקומונה. גם סמבביה אננד, שחייתה שש שנים בקומונה תיארה כי "אם מישהו מוצא חן בעיניך, נפתחים אליו. בלי חוקים".  

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

בתיווך פוטין: הבנות שקטות יכולות למנוע הידרדרות למלחמה

משפחה מהגליל טוענת: שוטרים החרימו כסף מביתנו ולא החזירו הכול

בצל העימות עם איראן - המבקר: יש ליקויים במוכנות העורף בצפון

 אושו, הגורו ההודי השנוי במחלוקת
 

אושו, הגורו ההודי השנוי במחלוקת( חדשות עשר)

 

בשיא הצלחתו, ניסה אושו להקים בארצות הברית עיר אוטופית שתשמש דוגמא ומופת לחיים אידיליים, משוחררים מדאגות, אלא שבדרך התכנית השתבשה בגלל גילויי עריצות, חמדנות ואפילו ניסיונות רצח. "הייתה תקופה שהוא המליץ לאנשים לעבור עיקור", סיפר אור. לדברי אננד, "הוא אמר שבחזון שלו היה עדיף לעצור את הילודה לזמן מה, כי העולם שלנו כבר מידרדר ושיותר מדי אנשים רעבים".

מחר ב"המגזין" - הישראלים שהכירו את אושו מקרוב.