נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, רויטרס

טראמפ: "חמשת מנהיגי דאע"ש המבוקשים ביותר נתפסו הרגע"

נשיא ארה"ב התייחס כלל הנראה לפרסום בעיראק לפיו ארגוני ביון, ייתכן שגם אמריקנים, "פיתו" חמישה ממנהיגיו הבכירים של הארגון לחצות את הגבול לתוך המדינה, שם הם נלכדו

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, כתב הערב (חמישי) בחשבון הטוויטר שלו: "חמשת מנהיגי דאע"ש המבוקשים ביותר נתפסו הרגע". ככל הנראה הנשיא מתכוון לפרסום דומה בעיראק.

מוקדם יותר פורסם בטלוויזיה העיראקית כי חמישה ממנהיגי המדינה האסלאמית נעצרו במדינה, לאחר שארגוני ביון "פיתו" אותם לחצות את הגבול מסוריה. החמישה תוארו כ"חלק ממנהיגי דאע"ש המבוקשים ביותר", והוצגו במדי אסיר צהובים. לפי העיתון "הניו יורק טיימס", ארגוני הביון של ארצות הברית השתתפו בפעולה ללכידתם.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

טראמפ הכריז: הפגישה עם קים תיערך בסינגפור ב-12 ביוני

בשעה הקרובה: הקבינט יתכנס לדיון ראשון לאחר התקיפה בסוריה

כובתה שריפת הקוצים ליד אופקים - התושבים חוזרים לבתיהם

ראש הממשלה העיראקי, חידר אל-עבאדי, אמר בחודש שעבר כי יפעל בכל האמצעים הנדרשים נגד מיליציות המבוססות בסוריה. אל-עבאדי הצהיר על ניצחון סופי על המדינה האסלאמית בשטחי עיראק בסוף השנה שעברה, כאשר בשיאו בשנת 2014 הארגון הרצחני שלט בשליש משטחי עיראק.

מאז השנה שעברה, חיל האוויר העיראקי הוציא לפועל מספר תקיפות נגד עמדות של דאע"ש בשטחי סוריה. עם זאת, הטרוריסטים עדיין מהווים איום לאורך הגבול בין עיראק לסוריה, והמשיכו להוציא תקיפות, מארבים והפצצות על שטחי עיראק. במקביל בעיראק שוהים כ-5,000 חיילים אמריקניים, המאמנים את הצבא המקומי.