עימות בין ריבלין לרגב בגמר הגביע; "הנשיא לא התנהג כמו גבר"

הנשיא איים שיעזוב את המגרש אם השרה תעלה איתו לדשא ללחוץ ידי השחקנים לפני המשחק. מקורבי רגב: ״הקהל של בית"ר מבין שריבלין לא שייך לימין, כנראה בגלל זה שרק לו בוז"

עימות חריף התפתח אמש (רביעי) בין נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לשרת התרבות והספורט מירי רגב לפני גמר גביע המדינה בכדורגל. הנשיא סירב לאפשר לרגב ללחוץ את ידי שחקני הפועל חיפה ובית"ר ירושלים לפני המשחק ואיים שאם תעלה איתו לדשא הוא יעזוב את האצטדיון.

יש לציין כי אין זה נהוג ששרת הספורט לוחצת את ידי השחקנים יחד עם הנשיא לפני משחק הגמר, וכך גם היה הפעם. עם זאת, בסוף המשחק, על פי כללי הטקס, ירדו השניים לדשא אצטדיון טדי ולחצו את ידי שחקני הקבוצות במעמד הענקת הגביע.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

לאחר התקיפה האיראנית ותגובת ישראל: צרפת ורוסיה קוראות לרגיעה

שביתה בנמלי חיפה ואשדוד - ההנהלה פנתה לבית הדין לעבודה
חרף התקיפה האיראנית: הלימודים יתנהלו כסדרם בכל רחבי הצפון

מקורביה של מירי רגב אמרו בתגובה לאירוע כי ״הנשיא לא התנהג כמו גבר". לדבריהם, "ריבלין לא כיבד את המעמד, אם היה מבקר בבית חולים הוא היה מסייר עם שר הבריאות".

נשיא המדינה ריבלין ושרת הספורט מירי רגב
 

נשיא המדינה ריבלין ושרת הספורט מירי רגב (רויטרס)

 

לפני שריקת הפתיחה של המשחק, בו ניצחה הפועל חיפה בתוצאה 1:3 לאחר הארכה וזכתה בגביע, התקבל ריבלין על ידי חלק מהקהל של בית"ר ירושלים בקריאות בוז. "הקהל של בית"ר כנראה שרק לו בוז כי הוא כבר מבין שהנשיא לא משתייך לימין ולא נוהג בממלכתיות״, אמרו מקורבי רגב.

כאמור, הפועל חיפה זכתה בגביע המדינה, בפעם הראשונה מאז 1974. מדובר בתואר משמעותי ראשון בו זוכה הקבוצה מאז האליפות ב-1999 ובגביע רביעי בתולדותיה.