מקלט פתוח בקריית שמונה, חדשות עשר

חרף התקיפה האיראנית: הלימודים יתנהלו כסדרם בכל רחבי הצפון

צה"ל הודיע כי בתי הספר ייפתחו ברמת הגולן, אבל יחודדו נהלי ההתגוננות וכמה אתרי תיירות יישארו סגורים • בקריית שמונה הוחלט לפתוח מקלטים

מתיחות בגבול הצפון: צה"ל הודיע הבוקר (חמישי) כי הלימודים בבתי הספר בצפון ייתקימו כסדרם, אבל יחודדו נהלי ההתגוננות. זאת, חרף התקיפה האיראנית הלילה. בד בבד, הודיע הצבא כי כמה אתרי תיירות יישארו סגורים.

בנוסף, מסר דובר צה"ל כי הלימודים ועבודות החקלאות באזור הגולן יפעלו כסדרם. כמו כן, תתאפשר התכנסות עד 1,000 איש בשטח פתוח ברמת הגולן וקצרין בלבד.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

גבר בן 50 נהרג בתאונת דרכים בעמק יזרעאל; אישה נפצעה בינוני

לראשונה מ-1974: הפועל חיפה זכתה בגביע המדינה

אבו מאזן שוב התנצל - ורמז לדמיון בין הסבל הפלסטיני לשואה

 טילי יירוט סוריים שהופנו נגד מטוסים ישראליים
 

טילי יירוט סוריים שהופנו נגד מטוסים ישראליים (טוויטר)

 

"הדריכות קיימת", אמר הבוקר ראש המועצה האזורית גליל עליון, גיורא זקץ, בריאיון לחדשות עשר, "חשוב לומר שהחוסן של התושבים נשען על שני דברים מרכזיים - הביטחון שצה"ל יפעל בעוצמה הנדרשת והמנהיגות המקומית".

"בערים המצב שונה", התייחס זקץ להחלטת עיריית קריית שמונה לפתוח הלילה מקלטים, "גם אצלנו המקלטים מוכנים, הם לא סגורים עם מנעול. המקלטים אצלנו לא משמשים לצורך אחר, ולכן אין צורך בהיערכות מיוחדת".

עיריית קריית שמונה פתחה הלילה מקלטים בעיר, על אף שלא קיבלה על כך הוראה מצה"ל. זאת, ברקע התקיפה האיראנית מוקדם יותר.

"המקלטים פתוחים, השגרה נמשכת", כתבה העירייה, "תושבים יקרים, למרות שלא קיבלנו הנחיה מפורשת מצה"ל, החלטנו לבצע בשעה האחרונה פתיחה שקטה של כלל המקלטים הציבוריים בקריית שמונה על מנת להעניק תחושת ביטחון לתושביםחשוב להבהיר כי אין הנחיה להיכנס למקלטים".

הבוקר, תיערך הערכת מצב מחודשת במשרד החינוך, ותתקבל החלטה האם להוציא הטיולים לרמת הגולן יתקיימו כסדרם. ההורים מתבקשים להתעדכן בבתי הספר של ילדיהם.

כזכור, דובר צה"ל הודיע הלילה כי כוח קודס האיראני שיגר 20 רקטות לעבר קו המוצבים הקדמי ברמת הגולן. לפי ההודעה, מערכת כיפת ברזל ביצעה מספר יירוטים, ולא ידוע על נפגעים. "אנחנו רואים בחומרה את התקיפה וערוכים למספר תרחישים. מבקשים מהתושבים להשמע להנחיות", נכתב בהודעה.

בווידאו: מקלט שנפתח בקריית שמונה

דובר צה"ל בערבית מסר כי צה"ל פועל נגד מטרות איראניות בסוריה. לדבריו, "כל תגובה סורית תענה בחומרה". גם המשטר הסורי דיווח על תקיפות בשטח המדינה, והדגיש כי צבאו יירט כמה מהטילים. במקביל, סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה כי פיצוצים נשמעים בדמשק ומטוסים חגים מעל העיר.

בעקבות השיגורים נשמעו אזעקות בכל רחבי רמת הגולן ותושבי האזור הונחו להשאר במרחבים המוגנים. כעבור שעה קלה נמסר כי ניתן לצאת מהמרחבים המוגנים, אך להישאר בסמוך אליהם.

זמן קצר לפני הפעלת ההתרעות , הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח כי טנקים של צה"ל ירו פגזים לעבר בסיסים של צבא אסד ובעלי בריתו, בעיר אל-בעת' שבגולן הסורי.

רשת "אל-מיאדין" הלבנונית פרסמה עשרה אתרים בגולן שלכאורה הותקפו הלילה, ובהם: יחידת האלפיניסטים, מנחת מסוקים צבאי, מרכז האזנה, מרכז לוחמה אלקטרונית ומרכז תצפית.