קיבוץ זיקים, חדשות עשר

"אנליסט": האם קיבוץ זיקים מקבל כסף על קרקעות ברשות המדינה?

מנהל מקרקעי ישראל קבע כי כדי לקדם התיישבות באזורי עימות הוא יקצה קרקעות חינם. למרות זאת נמצא כי הקיבוץ שבעוטף עזה מקבל כספים מהקבלן על מכירת הבתים בהרחבה

במנהל מקרקעי ישראל החליטו על דרך פעולה שנועדה לעודד מתיישבים חדשים לבנות את ביתם בקווי העימות, בין מנהרות לשריקות הקסאמים. כך, רשות מקרקעי ישראל פרסמה החלטה, שלפיה בצפון ובדרום, בקיבוץ ובמושב בלבד, מותר להקים וילות בשטח של עד 500 מטר ובעיקר לא לשלם אגורה שחוקה על הקרקע.

למרות זאת, בתחקיר "אנליסט" עלה כי ייתכן שקיבוץ זיקים שבעוטף עזה גוזר קופון רחב על ההרחבות שבקיבוץ. במסגרת הקמת ההרחבה, הקיבוץ חתם, עוד ב-2009, על הסכם עם חברת "הרטוב לוי בע"מ", בבעלות קובי לוי. במסמכים שהגיעו לחדשות עשר כותב הקבלן למזכיר זיקים על סכומים שהחברה שלו חייבת לקיבוץ בגין המכירה של הבתים בהרחבה, דבר תמוהה בהתחשב בעובדה שהקיבוץ לא אמור לקבל כסף כלל על הקרקעות.

במכתב תגובה ארוך שנשלח מהקיבוץ נאמר כי הוא אינו שותף של חברת "הרטוב לוי" ואינו מקבל כספים על שיווק או מכירה של בתים בהרחבה. לדבריהם, מדובר רק בהחזר מצד הקבלן עבור תשתיות ששדרג הקבלן בקיבוץ - דבר שחברת הקבלן התחייבה לבצע בעצמה עוד בחוזה המקורי.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ערב מתוח נוסף בגולן: עוד סוללות כיפת ברזל, טיולים בוטלו

ג'ונסון: טראמפ הבטיח פתרון לאיראן - יש לדרוש שיעמוד במילתו

עיתונאים איראנים: טהראן תפעל בהיגיון ולא תגיב בקיצוניות

 קיבוץ זיקים
 

קיבוץ זיקים( חדשות עשר)

 

"מדובר בקרקעות שאנשים נלחמים כדי לקבל ויש כאן איזשהו שתיקה של אנשים שמפחדים לפתוח את הפה שלהם, שחלילה ישללו מהם את הזכות לבנות", מסר עו"ד תומר נאור מהתנועה לאיכות השלטון. ברשות מקרקעי ישראל, שהתכוונה לתת קרקע בחינם לצעירים, מסרו כי בעקבות התחקיר הם אכן חושדים כי יש בעיה. נמסר כי המסמכים שהוצגו מחדשות עשר ייבדקו, כולל אפשרות לנקיטת פעולות נגד הקיבוץ. אך את התחושות הקשות של חלק מהצעירים שהקיבוץ כנראה גזר עליהם קופון, זה בטח כבר לא ישפר בדרך לבית המשפט.