נתניהו עם פוטין במצעד הניצחון על גרמניה הנאצית, עמוס בן גרשום, לע"מ

בצל המתיחות: נתניהו לצד פוטין במצעד יום הניצחון במוסקבה

ראש הממשלה צעד לצדו של נשיא רוסיה, כשברקע התקיפה בסוריה שיוחסה לישראל ונסיגתו של טראמפ מהסכם הגרעין • צפו בדיווח של שליח חדשות עשר מהכיכר האדומה

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (רביעי) לצד נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ונשיא סרביה אלכסנדר ווצ'יץ' במצעד הניצחון על גרמניה הנאצית לציון 73 שנים, בכיכר האדומה במוסקבה. לאחר המצעד, המנהיגים השתתפו בטקס הנחת זרים לחייל האלמוני, באנדרטה לזכר לחיילי הצבא האדום שנפלו במלחמת העולם השנייה ומקום קבורתם אינו נודע.

המנהיגים הניחו פרחים על אבני הזיכרון ל"ערים גיבורות". במקום נערך משמר כבוד והמנוני המדינות נוגנו. המנהיגים המשיכו לאירוע קבלת פנים בקרמלין לציון יום הניצחון בהשתתפות עשרות וטרנים, ובהמשך היום יגיעו לפגישה רשמית בקרמלין. 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הקצאת כוחות ופיצוי ממשלתי: השרים דנו במאבק בפשיעה החקלאית

כלב תלוי נמצא בבית נטוש בטבריה, המשטרה עצרה חשוד במעשה

דיווח: 15 הרוגים, בהם 8 איראנים, במתקפה בסוריה שיוחסה לישראל

במהלך נאומו של פוטין במצעד, שהציג כלים צבאיים רבים, הוא אמר, ברמיזה להצהרת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על נסיגה מהסכם הגרעין עם איראן, כי "רוסיה פתוחה לדיאלוג בכל השאלות הקשורות להבטחת הביטחון הגלובלי". הוא הוסיף כי במוסקבה "מוכנים לקדם את העולם ברוגע ובשותפות שווה".

"הפגישות בינינו הן תמיד חשובות וזו חשובה במיוחד", אמר נתניהו טרם המראתו למוסקבה, "לאור מה שקורה בסוריה ברגעים אלה, יש צורך להבטיח את המשך התיאום הביטחוני בין הצבא הרוסי לצבא הגנה לישראל", הוסיף. דבריו מגיעים לאחר שאתמול בלילה דיווחו כלי תקשורת בסוריה שצה"ל תקף שיירת כלי רכב שהייתה בדרכה לבסיס איראני באזור אל-כיסווה שמדרום לדמשק.