נתניהו לפני המראתו למוסקבה לפגישה עם נשיא רוסיה פוטין, חדשות עשר

ברקע המתיחות בסוריה: נתניהו המריא למוסקבה לפגישה עם פוטין

רה"מ אמר עם המראתו שפגישתו הקרובה עם נשיא רוסיה היא חשובה במיוחד. "צריך להבטיח את המשך התיאום הביטחוני בין צבא רוסיה לצה"ל" • הלימודים בגולן יתקיימו היום כסדרם

ברקע המתיחות בסוריה וההיערכות בישראל לתקיפה איראנית, המריא הלילה (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו למוסקבה לפגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. "הפגישות בינינו הן תמיד חשובות וזו חשובה במיוחד", אמר נתניהו, "לאור מה שקורה בסוריה ברגעים אלה, יש צורך להבטיח את המשך התיאום הביטחוני בין הצבא הרוסי לצבא הגנה לישראל", הוסיף.

למרות המתיחות באזור, הלימודים בכל מוסדות החינוך ברמת הגולן יתקיימו היום כסדרם, זאת בהתאם להנחיות צה"ל ופיקוד העורף. בנוסף, גם מערך ההסעות לבתי הספר והתחבורה הציבורית יפעלו כרגיל. לפי ההודעה של צה"ל, בתום הערכת המצב בפיקוד הצפון הוחלט לקיים שגרה אזרחית מלאה ביישובים בדגש על לימודים בבתי הספר ועבודות חקלאים שימשיכו כסדרם. בנוסף, טיולים יתקיימו כשגרה בתיאום מול צה״ל. מספר אתרי תיירות יחסמו באופן נקודתי ויש להשמע להוראות הכוחות בשטח על פי צורך.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

התחזית: התחממות קלה, יתכנו גשמים מקומיים; בחמישי - שרב

בעשר אצבעות: הסטודנטים הישראלים שהפכו לאימפריית חומוס במדריד

בצל הצהרת טראמפ: מאבקו של נתניהו בהסכם הגרעין

אתמול בלילה דיווחו כלי תקשורת בסוריה שצה"ל תקף שיירת כלי רכב שהייתה בדרכה לבסיס איראני באזור אל-כיסווה שמדרום לדמשק. על פי הדיווחים בסוריה, היו גם פיצוצי משנה לאחר התקיפה הישראלית. כך שכנראה נפגעה תחמושת שהייתה בשיירה.

 דיווחים על תקיפה דרומית לדמשק
 

דיווחים על תקיפה דרומית לדמשק (חדשות עשר)

 

עוד דווח בסוריה כי מערך ההגנה האווירי הסורי יירט שני טילים ששוגרו על ידי ישראל, וששני תושבי דרעא נהרגו כתוצאה מפיצוץ שחל מיירוט הטילים. לפי הארגון הסורי לזכויות האדם, תשעה תומכי משטר אסד נהרגו, בהם חיילים המשתייכים למשמרות המהפכה ולמיליציות השיעיות.

התקיפה המיוחסת לישראל הגיעה לאחר שצה"ל הנחה את תושבי רמת הגולן לפתוח מקלטים בשל תנועות חריגות שזוהו בסוריה ביממה האחרונה. בנוסף, נפרסו ברמה הערב סוללות פטריוט וכיפת ברזל. שר הביטחון, אביגדור ליברמן, קיים בבסיס הקריה בתל אביב התייעצויות ביטחוניות עם ראשי מערכת הביטחון.