הג'ירו ד'איטליה: מפגינים נגד הקבוצה הישראלית שיבשו את הזינוק

פרו-פלסטינים פרצו לכביש בקטניה שבסיציליה וחסמו אותו. המשטרה המקומית יצאה חמושה באלות ופינתה אותם מהמסלול. הרוכב גיא ניב: "ההפגנות רק מוסיפות לי מוטיבציה"

ארגונים פרו-פלסטינים בקטניה שבסיציליה, שיבשו היום (שלישי) את פתיחת הקטע הרביעי של מרוץ הג'ירו ד'איטליה, לאחר שפרצו למסלול באזור קו הזינוק וחסמו אותו במפגן נגד הקבוצה הישראלית.

המשטרה האיטלקית יצאה לרחוב חמושה באלות ופעלה על מנת לפנותם מהדרך. לאחר שהמירוץ יצא לדרכו, מפגינים נוספים פרצו שוב למסלול וחסמו אותו, אך המשטרה הצליחה בשנית להרחיקם מהאזור.

רוכב הקבוצה, גיא ניב אמר כי ההפגנות הללו "רק מוסיפות לי מוטיבציה". מטעם הקבוצה הישראלית נמסר: "הקבוצה מאמינה שבאמצעות ספורט אפשר לחבר בין אנשים, עמים ותרבויות. כל רוכבי הקבוצה מונו לשגרירי שלום מטעם מרכז פרס והיא נושאת את יונת השלום על מדיה - הקבוצה היחידה בעולם שעושה זאת. הקבוצה מכבדת את זכותם של אנשים להפגין בכל מקום ולהביע עמדותיהם, אבל מתנגדת ומגנה כל גילוי אלימות. אנחנו גאים בהיותנו קבוצה ישראלית ומבינים שלעיתים יש לכך תג מחיר".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

בשל סמים ואלימות: נאסרת כניסתם של ישראלים רבים לקולומביה

בעקבות תלונות על תקיפת נשים: התובע הכללי בניו יורק התפטר

הפתעה מרגשת: החייל האמריקני שהשתתף בריקוד אב ובת בשלט רחוק

 פעילים פרו - פלסטינים מפגינים נגד קבוצת סייקלינג אקדמי בסיציליה
 

פעילים פרו - פלסטינים מפגינים נגד קבוצת סייקלינג אקדמי בסיציליה( סייקלינג אקדמי)

 

הפגנות נגד קבוצות ספורט ישראליות באירופה אינן דבר חדש, וגם במקרה הזה, ארגונים פלסטינים וארגון ה-BDS מנהלים מזה חודשים קרב ממושך נגד הקבוצה. הם פונים למארגני מירוצים בתביעה להחרימה ועורכים הפגנות נגדה בספרד ובמקומות אחרים באירופה. עד כה כח ניסיונותיהם לגרום למארגני מירוצים להחרים את קבוצת "ישראל סייקלינג אקדמי" עלו בתוהו. עם זאת, התקרית הזו של חסימת מסלול המירוץ היא הראשונה שנרשמה.

שלשום מתח אלוף הג'ירו ד'איטליה המכהן, טום דומולין, ביקורת חריפה על האירוע שהתקיים בישראל, וטען כי לא היה בטיחותי כלל. "זה היה גרוע ביותר, הספרינט הכי מסוכן שעשיתי אי פעם", תקף דומולין, "זה היה באמת מסוכן, אני שמח ששרדתי את זה".

"אני שמח שזה נגמר", הוסיף דומולין, "המדבר? משעמם. היום הראשון היה בסדר בירושלים, וכמובן שהיה נחמד שניצחתי, אבל היומיים הבאים לא היו נעימים עבורי. זה היה מסוכן מדי, לא היה אף מקום בטוח". תלונותיו העיקריות היו על הרוחות המדבריות שהיו בנגב, ועל איכות הכבישים.

פרו פלסטינים מפגינים נגד קבוצת סייקלינג אקדמי בסיציליה
 

פרו פלסטינים מפגינים נגד קבוצת סייקלינג אקדמי בסיציליה(סייקלינג אקדמי)

 

גם כתב ה"ולוניוז" ביקר את קיום המרוץ בארץ. "ביום ראשון, היו יותר גמלים ועיזים לאורך הדרך, מאשר אוהדים", כתב אנדרו הוד, "שלטי תנועה הזהירו מפני חציית גמלים וטנקים".

כזכור, כריס פרום, רוכב האופניים הבריטי שזכה ב"טור דה-פראנס" בשלוש השנים האחרונות נפל באימון שערך בירושלים, שעות ספורות לפני פתיחת התחרות בבירה. פרום פונה לבית החולים שערי צדק בעיר.