בעקבות תלונות על תקיפת נשים: התובע הכללי בניו יורק התפטר

אריק שניידרמן, שהתפרסם לאחר שהגיש כתב אישום נגד המפיק הארווי ווינשטיין על הטרדות מיניות, החליט לעזוב את תפקידו בעקבות טענות דומות שהועלו נגדו

התובע הכללי בניו יורק, אריק שניידרמן, התפטר הלילה (שלישי) בעקבות אישומים שהתפרסמו נגדו בעיתון ה"ניו יורקר" על התעללות גופנית בארבע נשים, שתיים ככל הנראה בנות זוגו לשעבר. שניידרמן טוען כי מעולם לא פגע במתלוננות וכל היחסים בינהם היו בהסכמה. משרד התובע פתח בחקירה.

"בשעות האחרונות מתפרסמות נגדי טענות קשות, אשר אני מכחיש מכל תוקף", אמר אתמול בהצהרה. לאחר מכן הודיע על התפטרותו למרות ההכחשות. "על אף שטענות אלו לא קשורות להתנהלותי המקצועית או לפעילות המשרד, הן ימנעו ממני להוביל את פעילות הלשכה בעת החשובה הזאת", אמר.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

הפתעה מרגשת: החייל האמריקני שהשתתף בריקוד אב ובת בשלט רחוק

השבה חלקית של הסנקציות או פרישה מלאה: האפשרויות של טראמפ

אחרי תשעה חודשים בכלא: אלאור אזריה שוחרר ממאסרו

שניידרמן התפרסם בפברואר השנה לאחר שהגיש כתב אישום נגד המפיק ההוליוודי, הארווי ווינסטין, על הטרדות ותקיפות מיניות של 70 נשים במשך שנים רבות. 

 אריק שניידרמן, התובע הכללי בניו יורק
 

אריק שניידרמן, התובע הכללי בניו יורק( רויטרס)

 

כבוגר התוכנית למשפטים בהרווארד, כיהן שניידרמן כתובע הכללי של ניו יורק מאז סוף שנת 2010. בעבר הוא אף אמר כי הוא תומך נלהב של קמפיין ה-"Me Too", שלוחם נגד פגיעה בנשים בתעשיית הבידור האמריקנית.

שתי נשים התראיינו ל"ניו יורקר", ואמרו ששניידרמן פגע בהן שוב ושוב במהלך מערכת היחסים שלהן איתו בשנים האחרונות, ללא הסכמתן. אף אחת מהן לא הגישה תלונה במשטרה, אך הן סיפרו כי ביקשו טיפול רפואי וגילו לאנשים הקרובים להן על ההתעללות.


אישה שלישית סיפרה את הסיפור שלה לשתי הנשים האחרות, אך אמרה להן שהיא פוחדת מכדי להתקדם הלאה בתהליך ולהגיש תלונה. אישה רביעית אמרה ששניידרמן סטר לה כאשר דחתה אותו, אבל גם היא ביקש להישאר אנונימית. זמן קצר לאחר ששמע על הטענות נגדו, קרא מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קומו, להתפטרותו.