הוכרז רשמית: הנשיא טראמפ לא יגיע לפתיחת שגרירות ארה"ב בי-ם

הרכב המשלחת האמריקנית לטקס בשבוע הבא פורסם, והוא כולל את שר האוצר מנוצ'ין, השליח לתהליך השלום גרינבלט, השגריר בישראל פרידמן, וג'ארד קושנר ואיוונקה טראמפ

הרכב המשלחת האמריקנית לטקס פתיחת שגרירות המדינה בירושלים, שייערך ביום שני הבא, פורסם הערב (שני), והוא אינו כולל את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. זאת, חרף דיווחים שונים והיערכות במשרד החוץ הישראלי להגעתו האפשרית. 

המשלחת כוללת את שר האוצר סטיב מנוצ'ין, סגן שר החוץ ג'ון סאליבן, יועצו הבכיר של הנשיא ג'ארד קושנר, יועצת הנשיא איוונקה טראמפ, שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, והשליח המיוחד לתהליך השלום הישראלי-פלסטיני ג'ייסון גרינבלט. בחדשות עשר פורסם כבר בחודש שעבר מפי גורמים ישראלים בכירים כי מנוצ'ין יעמוד בראש המשלחת האמריקנית, וכי איוונקה טראמפ ובעלה ג'ארד קושנר ינכחו בטקס גם כן.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בכיר בקואליציה: הליכוד מקדם פשרה על נוסח פסקת ההתגברות

פרגוואי תעביר את השגרירות לי-ם החודש; הנשיא יגיע לפתיחה

ראש עיר מהצפון וסגנו נחקרו בחשד למעורבות בעבירות שחיתות

על פי הגורמים הישראלים, לפי הערכות המשלחת תמנה לפחות 250 אורחים מארה"ב, בהם כ-40 סנאטורים וחברי קונגרס, כגון הסנאטורים הרפובליקנים טד קרוז ולינדזי גראהם. כמו כן צפוי להשתתף השליח האמריקני לתהליך השלום, ג'ייסון גרינבלט, וראשי ארגונים יהודים וארגונים אוונגליסטים פרו-ישראלים.

הבוקר נתלו לפחות שלושה שלטי תנועה המכווינים למיקום השגרירות בבירה, שתמוקם בשלב זה במתחם בו נמצאת בימים אלו הקונסוליה האמריקנית. ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, מסר עם תליית השלטים: "זה לא חלום, זו המציאות. אני גאה ונרגש לתלות הבוקר את השלטים הראשונים החדשים שהכנו לשגרירות ארה"ב שתיפתח בשבוע הבא בירושלים. זהו אירוע היסטורי ואני מודה לנשיא טראמפ על כך. ירושלים היא בירת הנצח של העם היהודי ועכשיו גם העולם מתחיל להכיר בכך. חג ירושלים שמח".