הלוויית הרוגי הפיצוץ בעזה, חדשות עשר

"סוגרים את הברז": עבר בקריאה ראשונה חוק לקיזוז משכורת מחבלים

הכנסת העבירה את החוק שקובע כי כל המשכורות שמשלמת הרשות הפלסטינית למחבלים ולבני משפחותיהם, למעלה ממיליארד שקלים בשנה, יקוזזו מתקציב הרשות הפלסטינית

הכנסת העבירה היום (שני) בקריאה ראשונה את החוק שקובע כי כל המשכורות שמשלמת הרשות הפלסטינית למחבלים ולבני משפחותיהם, למעלה ממיליארד שקלים בשנה, יקוזזו מתקציב הרשות הפלסטינית ויועברו לקרן מיוחדת לפיצוי נפגעי טרור וכן למימון פרויקטים בתחום המאבק בטרור ובמימון טרור.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס לחוק בחשבון הטוויטר שלו, וכתב: "סוגרים לאבו מאזן את הברז. החוק שמאפשר לקזז את הכספים שהרשות הפלסטינית מעבירה למשפחות מחבלים עבר כעת בכנסת בקריאה ראשונה. נפעל להעבירו בקריאה שניה ושלישית בהקדם האפשרי. הטירוף הזה, שאנחנו מעבירים כסף לרשות הפלסטינית, שמתשמשת בו לעודד טרור נגדנו - יפסק".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

היערכות לנקמה איראנית: ברשויות בצפון הונחו להעביר מסרי הרגעה

נסראללה על הבחירות בלבנון: ניצחון להתנגדות - הגדלנו את כוחנו

לראשונה: בלון הליום שנשלח מרצועת עזה הצית שדות בעוטף עזה

שר הביטחון ליברמן
 

שר הביטחון ליברמן( חגי פריד)

 

אתמול, לקראת ההצבעה בכנסת, חשף משרד הביטחון את המשכורות לרוצחי משפחת סלומון והנקין ורוצחי הרבנים שבח ובן-גל. לפי הנתונים, המחבלים ירוויחו למעלה מעשרה מיליון שקלים, כל אחד, עד יום מותם. שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר כי הוא "קורא לכל חברי הכנסת להצטרף אלינו, להצביע בעד החוק ולשים סוף לתיאטרון האבסורד הזה. כל שקל שיועבר לרוצחים, יקוזז מכספי המסים של הרשות. נפסיק לממן את הטרור".

לפי הנתונים שחשף המשרד, עומר אבו ג'לאל בן ה-19, שנאשם ברצח בני משפחת סלומון, עד כה השתכר 12,200 שקלים. שכרו החודשי עומד על 1,400 שקלים למשך 3 השנים הראשונות, כמקובל בטבלת השכר של הרשות. צפי שכר מצטבר בהגיעו לגיל 80: 12,604,000 שקלים.


כארם פאתחי לוטפי ראזק בן ה-23, שהורשע ברצח בני הזוג הנקין ונגזרו עליו שני מאסרי עולם ועוד 30 שנה, עד כה השתכר 40,600 שקלים. שכרו החודשי עומד עדיין על 1,400 שקלים למשך 3 השנים הראשונות. צפי שכר מצטבר בהגיעו לגיל 80: 11,232,000 שקלים.


זיד זיאד עמר בן ה-29, שהורשע ברצח בני הזוג הנקין ונגזרו עליו שני מאסרי עולם ועוד 30 שנה. עד כה השתכר 40,600 ש"ח. שכרו החודשי עומד עדיין על 1,400 ש"ח למשך 3 השנים הראשונות. צפי שכר מצטבר בהגיעו לגיל 80: 10,056,000 שקלים.

 יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן - ארכיון
 

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן (רויטרס)

 

יחיא חאג' מחמד בן ה-27, שהורשע ברצח בני הזוג הנקין ז"ל ונגזרו עליו שני מאסרי עולם ועוד 30 שנה. עד כה השתכר 40,600 שקלים. שכרו החודשי עומד עדיין על 1,400 ש"ח למשך 3 השנים הראשונות. צפי שכר מצטבר בהגיעו לגיל 80: 10,080,000 שקלים.

עבד אלחכים עאסי בן ה-19, שנאשם ברצח הרב איתמר בן גל. נעצר לפני כחודש ימים, עד כה השתכר 1,400 שקלים. גם שכרו החודשי יעמוד על 1,400 שקלים למשך 3 השנים הראשונות. בהנחה וייגזר עליו מאסר עולם, צפי שכר מצטבר בהגיעו לגיל 80: 12,604,800 שקלים.

אחמד נאסר ג'ראר. רוצח הרב שבח בצומת חוות גלעד נהרג במהלך ניסיון לכידתו. כיום משתכרת משפחתו בכ-1,400 שקלים לחודש, שכר מצטבר עד כה 5,600 שקלים. בשל המאסר הממושך, לו היה צפוי המחבל, תקבל משפחתו קצבה ללא הגבלת זמן ובהתאם לטבלת השכר המקובלת ברש"פ. ההליך המשפטי של מעורב נוסף ברצח, אחמד כונבע, עדיין מתנהל ונכון להיום שכרו המצטבר 5,600 שקלים.


בשל מאסרם הממושך, כל הרוצחים שצוינו בהודעה יהיו זכאים, אם ישוחררו, לתפקיד בדרגת שר או לחלופין אלוף. במידה וישתחררו בטרם עת או במידה וימצאו את מותם, יהיו זכאים הם או משפחתם להמשיך לקבל שכר ללא הגבלת זמן.