ליברמן על איראן: "אין מקום לחטא היוהרה - מוכנים לכל תרחיש"

שר הביטחון התייחס בפתח ישיבת סיעתו בכנסת למתיחות עם טהראן. "אין מקום לזרוע פאניקה. נדע איך לטפל בכל איומים - אין לנו עניין בהסלמה"

המתיחות עם איראן: שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס היום (שני) בפתח ישיבת סיעתו בכנסת למתיחות עם המדינה הפרסית. "כל הניסיון לזרוע פאניקה אין לו מקום", אמר השר, "יש אתגרים ולא מעט איומים ואנו נדע איך לטפל בכל איומים ולהסתדר בכל האתגרים". לטענת שר הביטחון, "אין מקום לאופוריה ולחטא היוהרה אבל אנו מוכנים לכל תרחיש". הוא הוסיף כי לישראל "אין שום עניין בהסלמה".

עוד התייחס ליברמן לחוק המסמיך את שר הביטחון ואת ראש הממשלה לאשר יציאה למלחמה ואמר כי "החוק הוא טוב ומאוזן. מדובר בתרחיש קיצון ויכול להיות בעולם המודרני גם תרחיש קיצון. אני גם רוצה להזכיר שכל האויבים שלנו, נסראללה, משמרות המהפכה, הם לא צריכים יועץ משפטי, אין להם בית משפט עליון, אין להם שום מגבלה וחייבים לשמר את האופציה להגיב באופן מידי בזמן אמת ואני בטוח שלא נזדקק לאופציה הזו ועדיף שלא נזדקק לה".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

ראש עיר מהצפון וסגנו נחקרו בחשד למעורבות בעבירות שחיתות

בפעם הרביעית: ולדימיר פוטין הושבע לנשיאות רוסיה

תיעוד: נערים נתקעו על שובר גלים - וחולצו באמצעות אופנועי ים

מוקדם יותר היום, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, השר ישראל כץ, התייחס בגל"צ אף הוא למתיחות. כץ ביקש להעביר מסר לציבור הישראלי: "אם יהיה מקרה שחיילינו יצטרכו להיות מעורבים בפעולה צבאית כזאת או אחרת, כל אזרח בישראל צריך לדעת שהפעלנו שיקול דעת עמוק כנדרש".

 ישראל כץ
 

מבהיר. השר כץ (אלעד ברמי)

 

גם חבר ועדת החוץ והביטחון, אלוף במיל' ח"כ איל בן ראובן (המחנה הציוני), התייחס היום לפרסום ההערכות כי איראן תגיב בשיגור מטח טילים כלפי ישראל. "אין צורך להיכנס לפאניקה", אמר בן-ראובן בתוכנית "אורלי וגיא", "הרעש והפיטפוטיזציה הזאת לא יוצרת שום דבר טוב, כי היא יוצרת את אותו הדבר מהצד השני". הוא הוסיף: "לפעמים, מנהיגים שמפטפטים את עצמם לדעת מרגישים הם מחויבים כלפי הקהל שלהם לעשות דברים כאלו ואחרים".

אמש פורסם כי איראן מעוניינת להוציא פיגוע בתגובה על התקיפה שמיוחסת לישראל בשדה התעופה T4 בסוריה בחודש שעבר ולנקום את מותם של חיילים איראנים. הנקמה, כך לפי הרצון האיראני, תבוצע בדמות ירי של מטח טילים לעבר מטרה בצפון הארץ. ניתן להניח שהאיראנים ינסו לפגוע במטרה צבאית.

את הירי אמורים לבצע אנשי מיליציה שיעית בהדרכה של קציני חיזבאללה שנשלחו במיוחד לשם כך מלבנון לסוריה. הרעיון הוא להשתמש בטילים איראנים כבדים כמו ה"פאתח 110", תחת פיקוד ויעוץ של אנשי חיזבאללה, אבל ללא נוכחות של משמרות המהפכה. את ההכנות לפיגוע הם החלו כבר לפני כמה שבועות, וצברו מלאי של טילים כבדים בשטח סוריה. בשבוע שעבר התכניות שלהם השתבשו כששורה של תקיפות השמידו מאגר טילים באזור חמאה. אבל האיראנים לא ויתרו ובימים האחרונים רואים הכנות שלהם לממש את התכנית הזאת.