ראש עיר מהצפון וסגנו נחקרו בחשד למעורבות בעבירות שחיתות

שני נבחרי ציבור, וכן 5 עובדי ציבור, נחקרו בלהב 433 בחשד למעורבות לכאורה בעבירות של גניבה, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים

שני נבחרי ציבור, ראש עיר מהצפון וסגנו, נחקרו היום (שני), ביחד עם חמישה עובדי ציבור בלהב 433, כל אחד על פי חלקו, בחשד למעורבות לכאורה בעבירות של גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים.

החקירה, שטרם הסתיימה, נערכה לאחר מתן אישור פרקליטות המדינה.

מטעם התנועה לאיכות השלטון נמסר: "שוב ראש עיר בישראל מעורב בחקירות של פרשת שחיתות. שוב כולנו מקבלים הוכחה להיקף הרעה החולה הזאת שפשטה ברשויות המקומיות בישראל. שוב אזרחי ישראל מקבלים תזכורת לכך שבכל הנוגע לרשויות מקומיות, אין מי שדואג לרווחתם. כשמועד הבחירות לרשויות המקומיות הולך ומתקרב, קוראת התנועה שוב לפרקליטות המדינה לקבל החלטת תובע בהקדם בנוגע למספר ראשי עיר מכהנים, שהמלצות המשטרה בעניינם הועברו לפרקליטות אך טרם התקבלה הכרעה בעניינם".

בתוך כך, אנשי להב 433 עצרו אתמול עשרה חשודים לחקירה באזהרה ועיכבו חשוד נוסף בחשד למעורבות בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס וכן עבירות נוספות.

בין העצורים, יו"ר ועדת תכנון ובניה, משה מונטג. מעצרו הוארך עד ליום חמישי. לדברי השופט בדיונו, ישנו "חשד סביר הקושר אותו לחשדות המיוחסים לו ועילת מעצר מובהקת של שיבוש. מובהר שאין די בזמן זה לסיים את פעולות החקירה". עוד נעצר מהנדס העיר, דני צרפתי. מעצרו הוארך עד יום חמישי. פרקליטתו ציינה כי היה אמור להתחיל היום טיפול במחלה, אך השופט סירב להקל במעצרו.

‏חשוד נוסף שנעצר הוא לייב ולדמן, יזם וקבלן החשוד במתן ותיווך שוחד בפרויקט חסידות מהר"א סאטמר ברחוב שפת אמת. מעצרו הוארך עד ליום חמישי. גם במקרה שלו השופט סבר כי ישנו חשד לשיבוש חקירה. עוד נעצר יצחק רבר, עסקן שקישר בין הגורמים השונים בפרשה. מעצרו הוארך עד ליום חמישי. עורך דינו אמר כי מרשו התעלף לאחר המעצר וכי שוטרים הכו אותו. לדברי התובע, הוא אכן התעלף, אך לא הייתה אלימות של השוטרים. הנושא יעבור לבדיקת מח"ש.