בפעם הרביעית: ולדימיר פוטין הושבע לנשיאות רוסיה

הנשיא המכהן בן ה-65 הגיע לבית המחוקקים של מדינתו, הניח את ידו על החוקה הרוסית ונשבע לשרת את בני עמו. זאת, כשברקע גל הפגנות שפרץ במדינה במחאה על שלטונו

פוטין הושבע: נשיא רוסיה המכהן, ולדימיר פוטין, הושבע היום (שני) לקדנציה נשיאותית נוספת. זו הפעם הרביעית שפוטין נבחר לתפקיד, והוא ישב על כס הנשיאות למשך שש שנים נוספות.

בית המחוקקים הרוסי לבש חג הבוקר לכבוד ההשבעה המחודשת. פוטין בן ה-65 נשא את נוסח השבועה הכולל התחייבות לשרת את בני עמו, להבטיח את זכויותיהם ולשמור על ריבונות המדינה, כשידו מונחת על עותק מוזהב של החוקה הרוסית, הקובעת בין היתר כי לא יוכל להתמודד לתפקיד נשיא המדינה בבחירות הבאות.

פוטין זכה בבחירות שנערכו בחודש מרץ האחרון, ברוב מוחץ של מעל 70% מקולות הבוחרים. זאת לאחר שוועדת הבחירות הרוסית אסרה על אלכסיי נבלני, מנהיג האופוזיציה ויריבו הפוליטי הבולט של פוטין, להתמודד בבחירות בגלל עונש מאסר על תנאי.

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

תקרית מדינית? השף שגב הגיש לראש ממשלת יפן קינוח מעליב במיוחד

חשיפת תוכנית הנקמה - עוד מכה שמגבירה את החשש של טהראן מעימות

הטרור החקלאי: המשטרה תגביר את כוחותיה לקראת יום הנכבה

  נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין בטקס השבעתו
 

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין בטקס השבעתו (רויטרס)

 

לפני כיומיים דווח כי מעל אלף אזרחים רוסים נעצרו במהלך גל הפגנות ששטף את המדינה במחאה על השבעתו המחודשת של פוטין. בין העצורים גם נבלני עצמו. ההפגנות האחרונות הן המשך ישיר למחאה שהתקיימה לפני הבחירות, בעקבות ההחלטה לאסור על התמודדותו של נבלני, ובמהלכן יצאו אלפים לרחובות ונשאו שלטים בהם נכתב בין השאר "פוטין לא הצאר שלי".

 נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בטקס השבעתו
 

פוטין בהשבעה, היום (רויטרס)