שטייניץ: "אם אסד מאפשר לאיראן לתקוף אותנו מסוריה - זה סופו"

ברקע המתיחות מול איראן, איים השר בריאיון ל-YNET גם על בעל בריתה של טהראן: "לא ייתכן שהוא יישב בשקט בשעה שהוא מאפשר להפוך את מדינתו לבסיס להתקפת ישראל"

שר האנרגיה וחבר הקבינט המדיני-בטחוני, יובל שטייניץ, התראיין הבוקר (שני) לאתר YNET והתייחס בין היתר להתבססות האיראנית בסוריה, תוך שהוא מאיים על מי שעומד בראשה של המדינה המשוסעת – בשאר אל-אסד.  

"ישראל לא התערבה עד היום במלחמת האזרחים", הדגיש השר והוסיף: "אם אסד מאפשר לאיראן להפוך את סוריה לבסיס צבאי נגדנו, לתקוף אותנו משטח סוריה, הוא צריך לדעת שזה סופו. לא יכול להיות שאסד יישב בשקט בארמונו ויקיים וישקם את משטרו בשעה שהוא מאפשר להפוך את סוריה לבסיס להתקפה כלפי מדינת ישראל. זה פשוט מאוד"

עוד ציין שטייניץ כי "אסד יכול לאפשר או לא לאפשר להם לתקוף את ישראל משטח סוריה. הוא יכול לאפשר או לא לאפשר להם להכניס טילים, מערכות נ"מ ומל"טים לסוריה, ואם הוא עושה את זה הוא צריך לדעת שיש תג מחיר".

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

תיעוד: מחאת תושבים הפכה לעימות אלים עם מאבטחי רכבת ישראל
איך איתרו את קבורת החיילת לאחר 70 שנה?

תיעוד: נערים נתקעו על שובר גלים - וחולצו באמצעות אופנועי ים

 נשיא איראן, חסן רוחאני ונשיא סוריה בשאר אסד
 

נשיא איראן, חסן רוחאני ונשיא סוריה בשאר אסד (רויטרס)

 

השר התייחס גם למידע המודיעיני המצביע על כוונה איראנית לתקוף את ישראל: "האיראנים מעוניינים להגיב על מה שהם רואים כפעולה ישראלית. אנחנו לא מעוניינים במלחמה מול איראן או מול כל גורם אחר, אבל אסור לנו לאפשר לה להפוך את סוריה לבסיס צבאי של משמרות המהפכה. מה שקרה בלבנון מספיק חמור עם חיזבאללה. אם אנחנו לא נעצור את ההתבססות האיראנית בסוריה, נקבל חיזבאללה בריבוע".

שטייניץ נשאל על נסיעתו הצפויה של ראש הממשלה לרוסיה, שנחשבת לבעלת ברית מובהקת של סוריה, והשיב: "רוסיה היא מעצמה חשובה ויש לנו הרבה קשרים איתה ואינטרסים משותפים, לפעמים יש גם ניגודי אינטרסים. כולם צריכים להבין שיש קווים אדומים מבחינתנו. אם מישהו מעוניין בשמירה על שרידותו של אסד, שיתכבד ויאמר לאסד למנוע התקפות טילים ומל"טים על ישראל".

לאחר הריאיון סייג השר שטייניץ את דבריו, ואמר לחדשות עשר: "דברי אינם מייצגים את מדיניות הממשלה, הבעתי את דעתי הפרטית בלבד".

טיל שיאהב איראני
 

טיל שיאהב איראני (Getty Images)

 

אמש פורסם כי איראן מעוניינת להוציא פיגוע בתגובה לתקיפה שמיוחסת לישראל בשדה התעופה T4 שבסוריה, ולנקום את מותם של חיילים איראנים באירוע. על פי ההערכה, הנקמה תבוצע בדמות ירי של מטח טילים לעבר מטרה בצפון הארץ, וניתן להניח שהאיראנים ינסו לפגוע במטרה צבאית.

בהכנת הידיעה השתתף ברק רביד