מחאה על ביטול קו הרכבת הישיר מתחנת ראשונים לתל אביב, חדשות עשר

תיעוד: מחאת תושבים הפכה לעימות אלים עם מאבטחי רכבת ישראל

תושבי ראשון לציון, ובהם ראש העיר, ביקשו לבצע נסיעת מחאה על ביטול הקו הישיר לתל אביב. עם זאת, תוך זמן קצר פרצה במקום התכתשות אלימה, שנפסקה רק בהתערבות המשטרה

עימות אלים בנסיעת המחאה: ראש העיר ראשון לציון, חברי מועצת העיר וכמה עשרות תושבים ביקשו למחות הבוקר (שני) על ביטול קו הרכבת הישיר מתחנת ראשונים לתל אביב בנסיעה מיוחדת בקו שיבוטל. נסיעת המחאה הפכה עד מהרה להתכתשות אלימה עם מאבטחי הרכבת, שתועדה על ידי אחד המפגינים.

בתיעוד ניתן לראות את מאבטחי הרכבת המנסים למנוע מכמה מהמפגינים לעלות לקרון. בשלב מסוים הדיון נגרר לפסים אלימים, וכמה מהתושבים המוחים אף הופלו על הרצפה. על פי טענת גורמים בעירייה, המאבטחים הם שהחלו לדחוף ולהכות את התושבים. האירוע נפסק רק בהתערבות המשטרה, שהגיעה לתחנת הרכבת בתל אביב, ועיכבה לחקירה גורמים משני הצדדים שהיו מעורבים בעימות.

מארגני ההפגנה אמרו לחדשות עשר: "אנחנו תכננו נסיעה שקטה עם ראש העיר במטרה למחות על ביטול הקו, אבל כבר מההתחלה המאבטחים קיבלו הוראה לא להעלות אותנו והשתמשו באלימות. אנחנו לא נפסיק למחות יחד עם התושבים עד ששחר איילון (מנכ"ל רכבת ישראל) וישראל כץ ידרשו לנושא״.

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

תיעוד: נערים נתקעו על שובר גלים - וחולצו באמצעות אופנועי ים

מזג אוויר משוגע: מטחי ברד במרכז; עצים קרסו בדרום

איך איתרו את קבורת החיילת לאחר 70 שנה?

בווידאו: דברי ראש העיר במהלך נסיעת המחאה.

מחאת התושבים מגיעה כאמור על רקע החלטת משרד התחבורה לבטל את קו הרכבת הישיר מתחנת ראשונים לתל אביב, כדי להחיל סידורי תחבורה חדשים בנתיבי איילון. "באנו להזדהות עם נוסעי רכבת הראשונים, אנחנו חלק מהמאבק להחזרת ההיגיון לתנועת הרכבות סביב ראשון לציון", אמר ראש העיר, דב צור, והוסיף: "יש בעיה סביב נתיבי איילון אבל צריך שוויון בנטל. רכבת ישראל ומשרד התחבורה הפילו החלטה מהרגע להרגע שכל הנטל של הכניסה לאיילון ייפול על תושבי ראשון לציון"