תיעוד: נערים נתקעו על שובר גלים - וחולצו באמצעות אופנועי ים

שלושה בני 16, תושבי אשקלון, נקלעו למצוקה בחשיכה ולא הצליחו לשחות בחזרה אל החוף בגלל הסחף. הם הושבו לבסוף בשלום על ידי יחידת השיטור הימי. צפו בתיעוד

שלושה נערים בני 16 נתקעו אמש (ראשון) על שובר הגלים בחוף דלילה שבאשקלון, וחולצו על ידי יחידת השיטור הימי באמצעות אופנועי ים. 

השלושה, תושבי אשקלון, שחו בשעות הערב המוקדמות אל עבר שובר הגלים ובשל הסחף החזק לא הצליחו לחזור לחוף. הם זעקו לעזרה, ולמזלם קריאתם נענתה על ידי אזרחים מודאגים שהזעיקו למקום את כוחות המשטרה.

צוות שיטור ימי לכיש שקיבל את הקריאה והוזנק למקום, הגיע לעזרתם של הנערים על גבי שני אופנועי ים המצוידים ב"אסדות הצלה". הם נדרשו לבצע תמרון מורכב בגלים הגבוהים, ובתנאי חשיכה, שערך דקות ארוכות. כשהצליח לבסוף אחד האופנועים להתקרב לשובר הגלים, עלו עליו הנערים המפוחדים ושבו בשלום לביתם.

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

מזג אוויר משוגע: מטחי ברד במרכז; עצים קרסו בדרום

הבחירות בלבנון: הערכה - מחנה חיזבאללה זכה לרוב בפרלמנט

הוריה של אחת מהרוגות אסון השיטפון בערבה קראו לסגור את המכינה

הנערים על שובר הגלים
 

הנערים על שובר הגלים (דוברות המשטרה)

 

בתיעוד החילוץ ניתן לראות כיצד מתקרבים אופנועי הים אל הנערים ומנסים למצוא את הדרך הטובה ביותר שבה יוכלו להשיב את השלושה לחוף בשלום. בתום הסרטון נראה אחד הנערים עולה על האופנוע, לפני ששני חבריו מצטרפים אליו.

״מדובר בחילוץ שנעשה תוך התמודדות אל מול גלים חזקים וסכנה שנגרמה בשל הימצאותם של הנערים על שובר הגלים, והתקרבות כלי השייט המשטרתיים לסלעים", ציינו שוטרי היחידה, והוסיפו: "עשינו זאת באופן בטוח ככל הניתן במטרה להציל חיים״.