הוריה של אחת מהרוגות אסון השיטפון בערבה קראו לסגור את המכינה

אביה ואימה של אילן בר שלום כתבו בפוסט בפייסבוק כי "המדרשה למנהיגות שמטה את מה שנותר מהבסיס המוסרי והערכי לפעילותה". מועצת המכינות: "נמשיך ללוות את המשפחות"

בווידאו: יובל כאהן, מנהל מכינת בני ציון, הודיע על התפטרותו

הוריה של אילן בר שלום, אחת מעשרת ההרוגים באסון השיטפון בערבה, קראו אמש (ראשון) בפוסט בפייסבוק לסגור את מכינת "בני ציון": "המדרשה למנהיגות שמטה את מה שנותר מהבסיס המוסרי והערכי לפעילותה ברגע שראשיה החליטו להסתתר מאחורי עו"ד מהשורה הראשונה ולהסתפק בהתפטרותו של ראש המכינה ללא לקיחת אחריות מפורשת".

בפוסט פנו ההורים לבתם שנהרגה באסון וכתבו: "אין לנו את הפריבילגיה להתפטר ללא לקיחת אחריות. הפריבילגיה הזו שמורה לראשי המכינה והמדריכים בה. לכן רצינו לכתוב לך, שבראש ובראשונה, אנו לוקחים אחריות על האסון שלך. על החיים שנגדעו, על החלומות שאבדו והרגעים הקטנים שכבר לא יהיו. אנו לוקחים אחריות שלא יכולת לבחור אחרת, כי הרי אנחנו והקרובים לנו כל כך, שזורים בהקמת המכינה באופן כל כך הדוק וכואב".

בהמשך הפוסט פנו השניים לחברי מועצת המכינות: "זו שעת משבר והנה אתם שותקים מעל לשבוע ימים. תודה לכל המנחמים, אולם לצערי אין די בכך. שוחחנו עם יו"ר העמותה בסיום השבעה שלנו ולאור קריסת המערכות הערכיות לכל אורך שדרת הניהול הפדגוגי במכינה, אנו מבקשים מכם לקחת אחריות על האסון הנורא ולסגור את המדרשה למנהיגות. אני מאחל לכם שתצליחו לאזור אומץ, לקבל את ההחלטות הראויות, לצאת למדבר הפרטי שלכם ולחזור ממנו מחוזקים".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

הבשורה שעלולה לפגוע בתעופה הישראלית, ובכל טיסות הלואו-קוסט

הטרור החקלאי: המשטרה תגביר את כוחותיה לקראת יום הנכבה

הרוכבים בוורוד: הקיבוצניקים שגנבו את ההצגה בג'ירו ד'איטליה

לפוסט המלא:

תגובת מועצת המכינות הקדם צבאיות לפוסט: "אנו מבכים על מותם הנוראי של עשרה מטובי חניכיה, מרכינים את ראשנו ומשתתפים באבלה של משפחת בר שלום ובאבלם הכבד של משפחות הנספים באסון השיטפון בערבה. אין מילים שינחמו את המשפחה על מותה המיותר של אילן ז׳ל וכל שנוכל הוא לעשות כל שניתן כדי למנוע טרגדיות דומות בעתיד. בכנס החירום שהתקיים בשבוע שעבר לקחו ראשי המכינות אחריות מלאה לכל דבר הקשור למכינה והאסון המטלטל הזה מחייב את המועצה בבדיקה וחשבון נפש עמוק. כצעד ראשון ומיידי, מונה המפכ״ל לשעבר שלמה אהרונישקי כיועץ בטיחות לטיולי המכינות. מועצת המכינות תמשיך ללוות את המשפחות ולפעול ככל שיידרש, ועל פי הנחיות משרד החינוך, על מנת להבטיח את ביטחון ובטיחות חניכיה ואנשי הסגל, ולהמשיך את פעילותו התקינה של מפעל המכינות הקדם צבאיות".

 אילן בר שלום, שנהרגה באסון השיטפון בערבה

אילן בר שלום, שנהרגה באסון השיטפון בערבה (חדשות עשר )

 

בשבוע שעבר הודיע יובל כאהן, מנהל מכינת בני ציון, על התפטרותו. "תפקיד ראש המכינה הוא בראש ובראשונה תפקיד חינוכי הדורש אמון מלא של החניכים, משפחותיהם וכל מי שהמכינה נוגעת בו", מסר, "אני יודע שבצילו של האסון האיום, אמון זה, שהוא היסוד ליכולת להוביל ולחנך, לא יכול להתקיים". הוא ציין כי "קרה אסון נורא ובלתי נתפס במכינה הקדם צבאית בני ציון שאני עומד בראשה. במהלך טיול שנועד לחנך לערכי החברות ואהבת הארץ, נהרגו הנערות יעל סדן, עדי רענן, אגם לוי, אילן בר שלום, אלה אור, גלי בללי, מעיין ברהום, רומי כהן ושני שמיר והנער צור אלפי זכרם לברכה". לדבריו, "מאז האסון אני קרוע ושבור. לעולם לא אוכל למצוא מילים שיוכלו לבטא את הצער שאני חש".