הרוכבים בוורוד: הקיבוצניקים שגנבו את ההצגה בג'ירו ד'איטליה

אחד המראות הזכורים ביותר מהביקור ההיסטורי של מרוץ האופניים בארץ יהיה כנראה צמד הרוכבים שליוו את המתחרים על אופניים זוגיים, כשהם לבושים בחליפה ורודה

אחרי שלושה ימים בירושלים, במישור החוף ובנגב, הגיע היום הפרק הישראלי של ג'ירו ד'יטליה לסיומו. המרוץ כבש את רחובות ישראל, אבל מי שגנבו את ההצגה הם שני קיבוצניקים מכברי, שכבר הוכתרו היום (ראשון) ככוכבים הגדולים.

ניר ותום שפר, אב ובנו, שיצאו אתמול לעודד את הרוכבים כשהם לבושים בחליפות ורודות על האופניים המיוחדים שהתקינו, זכו לחשיפה בין לאומית. השניים התכוננו חודשים למירוץ בארץ, הזמינו מסין מבעוד מועד את התלבושת המיוחדת ובנו בעצמם אופניים גב אל גב, מזוג אופניים ישנים.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

חשיפת תוכנית הנקמה - עוד מכה שמגבירה את החשש של טהראן מעימות

הבשורה שעלולה לפגוע בתעופה הישראלית, ובכל טיסות הלואו-קוסט

הטרור החקלאי: המשטרה תגביר את כוחותיה לקראת יום הנכבה

רוכבי האופניים, תום וניר שפר
 

רוכבי האופניים, תום וניר שפר (חדשות עשר)

 

הבוקר, אחרי ההצלחה של אתמול, הם יצאו שוב לדרך וכבר בחמש לפנות בוקר הרכיבו את האופניים המפורסמים על המכונית כדי להגיע בזמן לנקודת הזינוק של היום השלישי בבאר שבע. "השרשרת היא בצורה של הספרה שמונה, הרוכב הקדמי מדווש קדימה והמנגנון הופך את כיוון התנועה של הרוכב האחורי, שמפדל אחורנית", סיפר שפר.

לדבריו, "לשבת הפוך זה פסיכי. זו הרגשה משוגעת. צריך כאן הרבה אמון. ראו שבארץ אנחנו שובבים, יצירתיים וגם חזקים, כי השגנו אותם". המטרה המרכזית, לדבריהם, היא להעלות את המודעות לתרומת האופניים הזוגיים, אופני "טנדם" לבעלי מוגבלויות ועיוורים, שרק עם רוכב נוסף מלפנים יכולים לרכב על אופניים.

היום השלישי של הג'ירו, שהסתיים באילת בשעות הערב, כלל מסע בנופים המרהיבים של הדרום – מצפה רמון, הערבה ואילת צולמו מהאוויר ושודרו לרחבי אירופה. ביום שלישי הרוכבים כבר יכבשו את כבישי סיציליה.