הלוויית הרוגי הפיצוץ בעזה, חדשות עשר

אלפים בהלווית לוחמי חמאס בעזה; "נחשוף מידע על האירוע בקרוב"

ראשי הארגון הפלסטיני, ובהם ראש הלשכה המדינית הנייה, הגיעו להלווית אנשי הזרוע הצבאית שנהרגו בפיצוץ. "האויב הציוני ישלם מחיר גבוה, סגירת החשבון תגיע - ותכאב"

אלפים הגיעו היום (ראשון) להלווית אנשי הזרוע הצבאית של חמאס שנהרגו אתמול בפיצוץ במרכז רצועת עזה. בין הנוכחים במקום היו ראשי ארגון הטרור, וביניהם ראש הלשכה המדינית אסמאעיל הנייה, שאף נשא דברים.

"מי שנהרג אתמול הם חלק מפעולות הג'יהאד ההירואי המתמשך זה שנים. האחים הללו עובדים מידי יום וליל במערכת חשאית נגד האויב, מלחמה שלא כולם מכירים אבל בגדודי אל-קסאם מכירים", אמר הנייה והוסיף: "אנחנו במערכה פתוחה עם האויב, ההרוגים האלה פעלו לסכל פעולות ביטחוניות ומודיעיניות של האויב. גדודי אל-קסאם וזרועותיו לא מגינות היום רק על חמאס אלא על כל העם הפלסטיני".

הנייה סיכם: "דמם של ההרוגים יקר עבור חמאס, העם הפלסטיני ופלגיו, אנחנו נסלק את החוב באמצעות מכות וחבטות עד שנגיע לרגע בו נרים את דגלי ניצחון והשחרור על אדמות פלסטין".

 הלוויית הרוגי הפיצוץ בעזה
 

הלוויית הרוגי הפיצוץ בעזה (חדשות עשר)

 

בהודעה שפרסמה הזרוע הצבאית של חמאס נכתב כי ההרוגים מתו כשהיו במשימת שטח ביטחונית גדולה. לפי ההודעה, השישה "עקבו אחרי מערכת הריגול הטכנית הגדולה ביותר אותה שתל הכיבוש בעזה במהלך העשור האחרון במטרה לפגוע בעם הפלסטיני ובהתנגדות". בגדודי אל-קסאם טענו כי "האחריות הישירה לפשע מוטלת על ישראל. האויב הציוני ישלם מחיר גבוה. סגירת החשבון תגיע באופן וודאי והתוצאות יהיו כואבות לאויב העושק הזה".

כאמור, 6 פלסטינים נהרגו ועוד שלושה נפצעו אמש בפיצוץ בדירה באזור א-זוואידה שבמרכז הרצועה, כך הודיע משרד הבריאות בעזה. על פי הדיווחים, מדובר ב"תאונת עבודה" כאשר הפעילים ניסו לפרק טיל שנשאר ממבצע צוק איתן. האירוע התרחש על רקע סוף שבוע מתוח בדרום, במהלכו התקיימו בפעם השישית "צעדת שיבה".

 6 אנשי חמאס נהרגו בפיצוץ בעזה
 

6 אנשי חמאס שנהרגו בפיצוץ בעזה (חדשות עשר)

 

בארגון מיהרו להאשים את ישראל לאחר הפיצוץ. "במסגרת מבצע ביטחוני מודיעיני מורכב של גדודי עז א-דין אל-קסאם, שמטרתו הייתה לחקור אירוע ביטחוני מסוכן שתוכנן על ידי הציונים נגד חמאס, אירע הערב פשע מגונה נגד לוחמינו באזור א-זווידה במרכז הרצועה", נכתב בהודעה רשמית.