בשל ויכוח בין משרדי הממשלה: נבחרת השחייה תיעדר מתחרות בינ"ל?

השב"כ ומשרד הספורט מסרבים לממן אבטחה כנדרש לנערות נבחרת השחייה האומנותית בתחרות בבודפשט. שבוע לפני הנסיעה ההורים נדרשו לחתום על ויתור אחריות "אם יקרה משהו"

בשבוע הבא תתקיים בבודפשט תחרות בינלאומית בשחייה אומנותית, אבל לפי שעה, נסיעתה של קבוצת הנערות הישראלית נמצאת בסכנת ביטול בשל ויכוח בין השב"כ למשרד הספורט בנוגע למימון אבטחת הנבחרת. שבוע לפני הנסיעה קיבלו הורי הנערות מכתב ובו הם נדרשים לשאת באחריות למצב ובו בנותיהן נוסעות ללא אבטחה. רפי ליטמן, אביה של אחת השחייניות טען בתוכנית "אורלי וגיא" כי "זה מצב הזוי לחלוטין, מאז אירועי מינכן כל הנבחרות מחוייבות באבטחה".
 

משאבים רבים הושקעו בנבחרת השחייה האומנותית. גם מצד המדינה וכמובן שגם מצד המתאמנות עצמן. "שבוע לפני הנסיעה אנחנו מקבלים מכתב שבו אנו נדרשים לחתום על ויתור לטענות אם יקרה משהו לנבחרת", הוסיף ליטמן. "אם איגוד השחיה חושב שהמצב בטוח מספיק כדי להוציא את הבנות ללא אבטחה, אז למה דורשים מההורים לחתום? זה יוצר מריבות בין ההורים לבין הבנות כי כמובן שהן רוצות לנסוע אבל ההורים לא יודעים מה לעשות".


>> עוד כתבות בחדשות 10:
חשד לשחיתות בעיריית בית שמש: 10 חשודים נעצרו - ביניהם בכירים
דיווח: שקד חרגה מסמכותה והתערבה בשחרור אולמרט
בחירות ראשונות מזה תשע שנים: הקלפיות בלבנון נפתחו
 

 רפי ליטמן אביה של אחת מבנות נבחרת השחייה האומנתית של ישראל
 

רפי ליטמן אביה של אחת מבנות נבחרת השחייה האומנתית של ישראל (חדשות עשר)

 


יו"ר איגוד השחייה בישראל, סימון דוידסון הסביר בשיחה כיצד מתרחשת סיטואציה שכזאת כשבוע לפני תחרות בינלאומית ולאחר חצי שנה של הכנות אינטנסיביות מצד השחייניות. "זה סכסוך בין משרד התרבות והספורט לבין השב"כ שחוזר על עצמו כבר 4 שנים", טען דיוידסון. "המדינה צריכה לספק אבטחה ואנחנו משתתפים בעלויות. בסופו של דבר, אם לא תהיה ברירה ייתכן ונשלם. אנחנו מחכים לתשובות, אולם נכון לעכשיו הנסיעה לא יוצאת לפועל.


תגובת משרד התרבות והספורט: "בגין מחלוקת תקציבית בין השב"כ והאוצר, מסרב השב"כ לתת היתר ולאבטח משלחות עד שלא תתקבל התחייבות תקציבית מהאוצר. משרד התרבות והספורט העביר לשב"כ את כל הסכומים בתקציבו, שאישר האוצר, המיועדים לאבטחה, ומצפה מהאוצר כמדי שנה לתת מענה ולא לנהל את הקרב התקציבי עם השב"כ על הגב של הספורט הישראלי".


תגובת השב"כ: "בהתאם להחלטות הממשלה בעניין אבטחת המשלחות הממלכתיות בחו"ל, האחריות להסדרת והעמדת התקציב הדרוש למימון פעילות זו הינה של משרד התרבות והספורט. לצערנו, על אף מספר פניות והתראות שהועברו החל מאוגוסט 2017 בעניין להנהלת משרד התרבות והספורט, הנושא טרם הוסדר. בכלל זה חובות בגין שנת העבודה הקודמת. ככל שהנהלת משרד התרבות והספורט תעמיד את התקציב הנדרש לביצוע הפעילות, נפעל למימושה".