נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, רויטרס

טראמפ חיקה את היורים בפיגוע הבטקלאן - ובצרפת זועמים

נשיא ארה"ב נאם בכנס של איגוד הרובאים וטען כי במידה והיה אדם חמוש בתיאטרון, הפיגוע היה נמנע. משרד החוץ הצרפתי, כמו גם הנשיא ורה"מ בזמן האירוע, גינו בחריפות

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, נאם אתמול (שבת) בכנס של איגוד הרובאים האמריקני בדאלאס, טקסס, ועורר זעם בצרפת כשאמר שבמידה והיה אזרח נושא נשק בתיאטרון הבטקלאן, הפיגוע יכול היה להימנע, ואף חיקה את היורים.

טראמפ התייחס למתקפת הטרור שהתרחשה בפריז לפני שלוש שנים, בה בין היתר מחבלים פתחו באש במופע רוק ורצחו 89 בני אדם. דאעש לקח למחרת אחריות על המתקפה.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

סוס סבל מהזנחה מצד בעליו - ותובע פיצויים על סך 100,000 דולר

מפסיקים להתנצל: הג'ירו נתן לנו לגיטימציה לאהוב מרוצי אופניים

הפשיעה החקלאית: הצעת חוק תדרוש מהמדינה לשלם פיצוי לנפגעים

בתגובה לדבריו, קרא משרד החוץ הצרפתי לכבד את זיכרון הקורבנות. "צרפת מגנה בתקיפות את אמירותיו של הנשיא טראמפ על מתקפת הטרור ב-13 בנובמבר". פרנסואה הולנד, שהיה נשיא צרפת בזמן המתקפה, אמר שאמירותיו של טראמפ היו "מצערות", וכי הן "אומרות הרבה לגבי מה שהוא חושב על צרפת וערכיה". מנואל ואלס, שהיה ראש הממשלה בזמן האירוע, צייץ בטוויטר: "מגונה וחסר יכולת, מה עוד אוכל לומר?".

ארגון "13 בנובמבר 15", המייצג את הניצולים במתקפת הטרור, דרש מממשלת צרפת להגיב באופן רשמי על הדברים. "התגובה שלנו היא קודם כל גועל על הליצנות הזאת", מסרו.

טראמפ אמר את הדברים כדי להוכיח את נחיצותם של חוקי הנשק המקלים, בהם תומכים הוא, מפלגתו, ואיגוד הרובאים. "לאף אחד אין נשק בפריז", אמר טראמפ. "הם נרצחו על ידי קבוצה קטנה של טרוריסטים עם נשק", התייחס נשיא ארה"ב למתקפת הטרור. "הם לקחו את הזמן וירו בהם אחד אחרי השני. בום! בוא לכאן, בום!", אמר תוך שהוא מחקה את היורים. "אך אם לעוד אחד בחדר היה נשק, הטרוריסטים היו בורחים או נורים".