מהרי חיפה ועד לחופי תל אביב: היום השני בג'ירו ד'איטליה

מיליארד צופים ברחבי העולם צפו במירוץ האופניים היוקרתי. האיטלקי ויויאני סיים ראשון, האוסטרלי דניס מוביל במירוץ. הרוכב גיא שגיב: "היה מדהים להתחרות בכבישי ישראל"

אחרי הפתיחה החגיגית והקצרה ביום שישי בירושלים, אתמול (שבת) יצא לדרך הקטע השני של מירוץ האופניים ג'ירו ד'איטליה. המסע החל בחיפה, הצפין לעכו ומשם המשיך דרומה לתל אביב, דרך יקנעם, זיכרון יעקב, חדרה וערים נוספות. מיליארד צופים ברחבי העולם עקבו אחר הרוכבים המיוזעים, תוך שהם צופים בתמונות של ישראל, במה שהפך לפרסומת התיירות הטובה ביותר עבור המדינה.

הקטע השני במירוץ הסתיים בפוטו פיניש דרמטי בטיילת של תל אביב, כשאליה ויויאני ניצח עם זמן של 3:51:20. האיטלקי הקדים את יאקוב מרצסקו בן ארצו וסם בנט האירי שסיימו במקומות השני והשלישי. האוסטרלי רוהן דניס זכה בחולצה הוורודה, המוענקת לרוכב המוביל בדירוג הכללי, והוא ילבש אותה כבר מחר בקטע השלישי והאחרון בישראל – מבאר שבע לאילת.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

9 שנים לאחר מות אביו: בן 27 מת בתאונת דרכים כמעט באותו המקום

חשד למספר הצתות בצפון ובמרכז: 4 בתי עסק ושני רכבים עלו באש

ההתנקשות שלא הייתה: כך ראש פרויקט הגרעין האיראני נותר בחיים

 נקודת הסיום במקטע השני במירוץ האופניים
 

נקודת הסיום במקטע השני במירוץ האופניים (חדשות עשר)

 

הישראלי גיא שגיב, שמתחרה במירוץ במסגרת "סייקלינג אקדמי", אמר: "זה היה מדהים להתחרות בכבישי ישראל. אלה מקומות שאני מכיר, אפילו עברנו ליד הבית שלי. על הקהל הישראלי הוא אמר: "זהו הקהל הטוב בעולם - אין לי מילים לתאר אותו. הוא דחף אותנו לכל אורך הדרך".

מאחורי המהלך של ייבוא המירוץ לישראל עומד המולטי מיליונר סילבן אדמס, ששם לעצמו את פיתוח האופניים בישראל בראש סדר העדיפויות. היום הוא אמר כי "מדהים מה שקורה כאן מסביב. יש אלף עיתונאים שמסקרים את האירוע. זה לא קורה בעיתונאות ספורט". אדמס לא חיכה להחלטת ממשלה והחליט לרתום משרד אחרי משרד לפרויקט. המשרד הראשון היה התיירות, ולאחר מכן משרד הספורט, האוצר ואפילו המשרד לביטחון הפנים. למרות שלרוב המפלגות החרדיות לא מאפשרות חילול שבת המוני במדינה, הנושא לא עלה על הפרק בשום פורום משמעותי.