שריפת מטעים כחלק מהטרור החקלאי, חדשות עשר

הפשיעה החקלאית: הצעת חוק תדרוש מהמדינה לשלם פיצוי לנפגעים

ח"כ שמולי יגיש מחר את ההצעה על רקע האירועים האחרונים שפגעו בחקלאים. השר ארדן צפוי לבקש תקציב נוסף למיגור התופעה. ראש מועצה אזורית: "בסוף ייקחו את החוק לידיים"

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) יגיש מחר (ראשון) הצעת חוק שנועדה לסייע לחקלאים על רקע הפשיעה החקלאית, על רקע ההצתה שאירעה אמש בעמק הירדן ובקיבוץ אפיקים. במסגרת הצעת החוק החקלאים יזכו לביטוח על הציוד והתוצרת החקלאית שלהם, שאותם מסרבות חברות הביטוח לבטח. ח"כ שמולי הסביר את הרציונל מאחורי החוק: "חקלאי חסר ביטוח שנפגע מהטרור החקלאי לא יוכל לשרוד כלכלית והשבתת פעילותו מהווה ניצחון לפורעים. ביטוח יאפשר פיצוי שבעזרתו יוכל החקלאי לעמוד מחדש על הרגליים ולהמשיך בעבודתו".

בנוסף למאמציו של שמולי, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שכבר הזרים 35 מיליון שקלים למיגור התופעה, צפוי להיפגש במהלך השבוע עם שר האוצר משה כחלון. במהלך הפגישה צפוי ארדן לדרוש תקציב נוסף לרכישת ציוד לאבטחת היישובים והשדות במקומות שהתופעה רחבה יותר, בין היתר שערים חשמליים, גדרות וציוד לראיית לילה.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

רוסיה: מעל אלף נעצרו בהפגנות נגד פוטין, בהם מנהיג האופוזיציה

הארגון שמטרתו לאסוף את כל המזון שנזרק לפח - ולהביאו נזקקים

9 שנים לאחר מות אביו: בן 27 מת בתאונת דרכים כמעט באותו המקום

 איציק שמואלי
 

ח"כ איציק שמולי יגיש את הצעת החוק (חדשות עשר)

 

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני), יו"ר השדולה החקלאית בכנסת, אמר בתוכנית  "המטה המרכזי" כי "הלב נקרע מזעקת החקלאים. יש משבר חמור בתחום החקלאות כתוצאה ממדיניות שגויה של ממשלת ישראל שלא מסוגלת לשמור על החקלאים". ברושי הוסיף כי "דווקא הממשלה שהוכיחה כי היא מסוגלת להגיע לכל מקום בעולם כדי להגן על אזרחיה לא מצליחה להתמודד עם התופעה ולשמור על החקלאים". ברושי הדגיש כי "לא נעמוד חסרי אונים מול מי שהחליט להרוס את שדותינו.

עידן גרינבאום, ראש המועצה האזורית עמק הירדן, אמר בשיחה ל"מטה המרכזי": "אנחנו מצפים שהממשלה תתחיל לעבוד ותפסיק לנהל דיונים בזמן שהחקלאים משלמים את המחיר. עוד ציין כי "אני מצפה מכל הגורמים להתחיל לנקוט יד קשה כלפיי מי שעומד מאחורי המעשים האלה". גרינבאום הדגיש כי "בסופו של דבר אנשים יקחו את החוק לידיים". והבטיח "אמנם קשה להיות חקלאי בישראל אך נמשיך לעבד את האדמה עד התלם האחרון".

בתוך כך, המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות ההצתה, כך על פי החשד, אמש, של ערימות חציר גדולות באדמות החקלאיות שבקיבוץ אפיקים בעמק הירדן. שם נבדק החשד כי מדובר בטרור חקלאי. הנזק המוערך הוא של מאות אלפי שקלים.