פתיחה צולעת: המועמד הבולט לזכייה בג'ירו ד'איטליה נפצע באימון

רוכב האופניים הבריטי ואלוף ה"טור דה פראנס" כריס פרום, נפל שעות לפני יריית הפתיחה למירוץ, ופונה לביה"ח שערי צדק בירושלים. בתום המקצה הראשון סיים במקום ה-21

כריס פרום, רוכב האופניים הבריטי שזכה ב"טור דה-פראנס" בשלוש השנים האחרונות והמועמד המוביל לזכייה ב"ג'ירו ד'איטליה", נפל באימון שערך בירושלים, היום (שישי), שעות ספורות לפני פתיחת התחרות בבירה. פרום פונה לבית החולים שערי צדק בעיר.

למרות הפציעה פרום השתתף בקטע הראשון של המירוץ וסיים אותו במקום ה-21, בפער של 37 שניות מההולנדי טום דמולן. הישראלים לא נחלו הצלחה ביום הראשון של התחרות: גיא שגיב סיים במקום ה-162 וגיא ניב במקום ה-167 מתוך 175 רוכבים.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

דיווח: מצרים שוקלת לשלוח חיילים ללחימה בסוריה

משדה התעופה בטהראן למחסן בעל הגג המשולש: הדרך לארכיון הגרעין

בן 18 השפיל שוטרים ברשת - שבתגובה הפיצו תיעוד מנקודת מבטם

רוכב האופניים כריס פרום נפצע באימון לפני פתיחת המירוץ
 

רוכב האופניים כריס פרום נפצע באימון לפני פתיחת המירוץ( סטיבן לוי)

 

החודשים האחרונים לא היו קלים עבור פרום. הבריטי, שזכה גם בשתי מדליות ארד באולימפיאדת לונדון (2012) ובריו דה ז'נרו (2016) ייצא למבחן הראשון של השנה בעונת הרכיבה, כשעננה רובצת מעל ראשו. פרום מתמודד עם חשדות לשימוש לא חוקי בממריץ שדווקא הותר לשימוש של חולי אסתמה, אבל הבדיקות גילו כי כמות החומר בדמו היתה גבוהה מדי. בחודש האחרון פורסם כי פרום עלול לוותר על השתתפותו בטור דה פראנס אם לא תתבהר עננת החשדות נגדו.

רום הציב את הג'ירו כאחת המטרות העיקריות של 2018 אחרי שאשתקד ניצח בטור דה פראנס ביולי ובוואלטה אספניה בספטמבר. הג'ירו הוא הגרנד טור היחיד שחסר בארון שלו. העובדה כי שלושת מתחריו הגדולים – פטר סגאן הסרבי, אלחנדרו וולאוורדה הספרדי וויצ'נסו ניבאלי האיטלקי - העדיפו לשמור את הרגליים ליולי, אמורה להקל עליו את העבודה.

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו שרה ושרת התרבות והספורט מירי רגב נפגשו הבוקר במגדל דוד עם נבחרת הרוכבים הישראלית "Israeli Cycling Academy", המתחרה בג'ירו ד'איטליה. נתניהו אמר: "אנחנו מתרגשים מאוד מהתחרות הזאת. זאת הפעם הראשונה שהיא מתקיימת מחוץ לאירופה וזה כבוד גדול שישראל נבחרה. זאת פעם ראשונה שמשתתפת נבחרת ישראלית בתחרות הזאת, אנחנו מאחלים לה בהצלחה רבה". רוכב מהנבחרת הישראלית: "אנחנו נעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי לייצג את ישראל בכבוד ואני מקווה שילך טוב".

 רה"מ ורעייתו במפגש עם קבוצת סייקלינג אקאדמי
 

רה"מ ורעייתו במפגש עם קבוצת סייקלינג אקדמי (קובי גדעון/ לע"מ)

 

בד בבד, כל אולמות הכנסים של מלון דן פנורמה בתל אביב הוסבו למפקדת האירוע.