שר החוץ המצרי סאמח שוכרי, רויטרס

דיווח: מצרים שוקלת לשלוח חיילים ללחימה בסוריה

שר החוץ המצרי צוטט בעיתון "אל אהראם": "האופציה נידונה באופן רשמי בין כמה מדינות ערב". במקביל, משרד החוץ האמריקני עצר את המימון לארגון "הקסדות הלבנות"

סאמח שוכרי, שר החוץ המצרי, צוטט היום (שישי) בכנס של עיתון "אל- אהראם", המתפרסם במדינה, כשאמר: "שליחת חיילים ממדינות ערב לסוריה היא אופציה שנשקלת ע"י כמה מדינות". עוד ציין כי "בהתאם לסיטואציה שנוצרה בסוריה החלפת כוחות בין צבאות שונים היא אופציה".

ע"פ הדיווח שוכרי אמר: "הצעה זו לא נדונה רק ע"י התקשורת, אלא גם במהלך דיונים רשמיים בין המדינות שרוצות לתרום ליציבותה של סוריה". בשאר נאומו התייחס שוכרי ליחסי החוץ של מדינתו ואמר שמצרים משתפת פעולה עם מדינות אחרות במטרה להתמודד עם הטרור שהתפשט בעולם.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

בפעם השנייה בשבועיים: תינוק במצב קשה עקב נוכחות סמים בגופו

חוקי אבל מסריח: עמלות הענק על הלוואות של חברות חוץ בנקאיות

לוחם ביחידה מובחרת הותקף באכזריות בגלל שהסיע מלצרית לביתה

 ארגון הקסדות הלבנות הפועל בסוריה
 

ארגון הקסדות הלבנות הפועל בסוריה (Getty Images)

 

בתוך כך, דווח בספוטניק כי הממשל האמריקני עצר את המימון לארגון "הקסדות הלבנות", הפועל במלחמת האזרחים בסוריה והאשים את רוסיה בטיוח מעשי הזוועה לכאורה של משטר אסד. ראאד סאלח, מנהיג הארגון, אמר ל- CBS כי "תזרים המזומנים של ארה"ב, המהווה שליש מתקציבנו, נעצר בשבועות האחרונים, כמעט חודשיים לאחר שהמשלחת שלנו התארחה בוושינגטון ע"י משרד החוץ האמריקני".

סאלח טען שארגונו לא קיבל הודעה רשמית על הפסקת המימון האמריקני והתקציב שהועבר אליהם מספיק רק לפעילות בחודשים הקרובים. במקביל דווח כי מסמך פנימי של משרד החוץ האמריקני הציג הקפאה של המימון המועבר לארגון ב-15 באפריל השנה כיוון שהמימון היה "תחת ביקורת פעילה".