נתניהו ייחקר שוב בתיק 2000, גם בחשד ל"שיחת שוחד" עם מוזס

לאחר הפסקה של כמה שבועות, רה"מ צפוי להיחקר בקרוב בתיק 4000, וגם במסגרת השלמות חקירה בתיק "ביבי-נוני". בכירים במשרד המשפטים: השיחה על שטחי הפרסום - ממש שיחת שוחד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ייחקר בקרוב במסגרת החשדות נגדו בתיק 4000 – קבלת שוחד מבעלי "בזק" ו"וואלה", שאול אלוביץ'. במסגרת החקירה הקרובה, לאחר כמה שבועות של הפסקה בחקירות ראש הממשלה, צפויות גם השלמות בתיק 2000 – שבו המליצה המשטרה להעמיד את נתניהו לדין בגין שוחד.

גורמים בכירים במשרד המשפטים אמרו לחדשות עשר כי השיחה בין נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, בנוגע לשטחי הפרסום, מהווה שיחת שוחד של ממש. התיק עוסק בהקלטות של שיחות בין נתניהו ומוזס, בהן הוצע לכאורה להגביל את עיתון "ישראל היום" בתמורה לקידום נתניהו בעיתונו של מוזס.

לפני כמה ימים דווח ופורסם שחוקרי המשטרה יצטרכו השלמות חקירה גם בתיק 1000, שבו המשטרה המליצה להעמיד את נתניהו לדין בגין שוחד. עד המדינה בתיק 4000 ודוברו של נתניהו לשעבר, ניר חפץ, סיפר שאנשי עסקים נוספים שעליהם לא ידעה המשטרה העניקו מתנות לנתניהו. אם כי לא בטוח כמה ראיות סיפק ולכן לא ברור מה תהיה ההשפעה על החקירה. גם חפץ יחזור בקרוב להשלים את עדויותיו.

 ראש הממשלה נתניהו בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל
 

ראש הממשלה נתניהו בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל (חדשות עשר)

 

במהלך החקירה הקרובה צפויים החוקרים להטיח ברה"מ את עיקרי עדותו של חפץ. בחודש שעבר, עומתו בחקירתם רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, ובנה יאיר נתניהו עם הקלטות שבאחת מהן נשמע חפץ משוחח עם יאיר על מחיקת מסרונים. בהקלטה נשמע חפץ אומר שהוא "הולך לאלוביצ'ים" כדי למחוק את המסרונים. נוסף לכך, יאיר נתניהו עומת עם מסרונים ששלח לחפץ בנוגע לסיקור החיובי באתר "וואלה". רעיית ראש הממשלה עומתה גם עם הקלטה שלה ושל חפץ שלטענתה לא שמעה את מה שנאמר בהקלטה ולא הבינה את הדברים.

בחדשות עשר פורסם לראשונה כי הפרקליטות נוטה שלא להמליץ למנדלבליט להגיש כתב אישום נגד נתניהו בתיק 1000 בגין שוחד, אלא בגין סעיף קל יותר של הפרת אמונים. זאת, בניגוד לעמדת המשטרה, בה הומלץ להאשים את נתניהו בתיק המתנות, הסיגרים והשמפניות בשוחד. הנטייה ללכת על הסעיף הקל יותר של הפרת אמונים היא שעבירת שוחד מחייבת ראיות של תמורה, ובפרקליטות חושבים שהעבירות המיוחסות לנתניהו קשורות יותר לניגוד עניינים.

עוד פורסן לראשונה בחדשות עשר כי פרקליטת מיסוי וכלכלה שמלווה את חקירות נתניהו, ליאת בן ארי, מסכימה עם עמדת המשטרה וסבורה, נכון לעת זו, כי ראש הממשלה עבר עבירת שוחד בתיק 2000. יש לציין כי במשרד המשפטים יש מחלוקות בנוגע לתיק.