לאחר הביקורת: הפוסט השקרי על סכנין הוסר מהפייסבוק של רה"מ

4 ימים לאחר שהתברר כי אין שחר לטענות על שריקות בוז מצד אוהדי הקבוצה הערבית במהלך דקת דומייה להרוגי אסון השיטפון בערבה, הפרסום השקרי נמחק. "פוגע לשווא - ובורח"

הפוסט השקרי שפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו בתחילת השבוע בנוגע לאוהדי קבוצת הכדורגל בני סכנין הוסר היום (חמישי), ארבעה ימים לאחר שהתברר כי האירוע המדובר כלל לא התרחש. ראש הממשלה שיתף בחשבון הפייסבוק שלו כתבה של חדשות "ערוץ 7", בה נכתב כי אוהדי בני סכנין שרקו "בוז" במשחק כדורגל במהלך דקת דומייה לזכר הנערים שנהרגו באסון השיטפון.

עם זאת, סרטון של ערוץ הספורט מראה כי בפועל לא הייתה אף קריאה שכזו. הדיווח המקורי באתר החדשות של ערוץ 7 נותר גם הוא באוויר על אף היותו מוטעה. עם זאת, באתר ערוץ הספורט פורסם כי אמנם לא היו שריקות בוז, אך 250 ילדים בגיל בית הספר היסודי לא עמדו בזמן דקת הדומייה.

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

בגלל פוסט בפייסבוק: המשוררת דארין טאטור הורשעה בהסתה לטרור

החיפושים אחר נהג המשאית בדרום: גופת גבר אותרה בערבה

מפספסים מיליוני תיירים: המחיר הגבוה של הזנחת הכינרת

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) הגיבה להסרת הפוסט, ומסרה כי "ראש ממשלת ישראל משקר, מתגזען, מסית, לא מתנצל. פגע וברח. פוגע לשווא, ובורח בלי מלת התנצלות כשאף אחד לא שם לב".

כתבת וואלה! NEWS טל שלו הסבירה בתוכנית "לונדון וקירשנבאום" כי קיים פער גדול בין הדמות של נתניהו במדיה החברתית והנגיעה האישית של רה"מ עצמו, שממעט להשתמש במחשב, בטכנולוגיה. "נוצר תיווך די מוצלח, שיוצר לנתניהו את האסטרטגיה שבה הוא מדלג מעל התקשורת", אמרה, "בלייקים הוא מנצח - אבל באמת קורות התקלות האלה". 

שלו העריכה כי נתניהו אישר את הפוסט לפני שפורסם, והוסיפה כי בלשכת ראש הממשלה "היה גמגום" בנוגע לשאלות מהתקשורת לגבי הסרת הפרסום. "היה ברור שהם הבינו שנעשה טעות", אמרה.