המשוררת דארין טאטור שהורשעה בגין הסתה לאלימות, רויטרס

בגלל פוסט בפייסבוק: המשוררת דארין טאטור הורשעה בהסתה לטרור

תושבת ריינה שפרסמה שיר הקורא "תתנגדו, בני עמי", וכתבה פוסט בו שיבחה את הג'יהאד האסלאמי, הורשעה בהסתה ותמיכה בארגון טרור. צפו בדיון מתוך "לונדון את קירשנבאום"

בית המשפט השלום נצרת הרשיע היום (חמישי) את המשוררת דארין טאטור מהיישוב ריינה שליד נצרת בעבירות של הסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור, בעקבות שיר שפרסמה בפייסבוק וביוטיוב הנקרא "תתנגדו בני עמי תתנגדו להם".

מלבד השיר, פרסמה טאטור פוסט בפייסבוק בו כתבה: "אללה אכבר וברוך השם... תנועת הג'יהאד האסלאמי מכריזה בהצהרה על המשך האינתיפאדה בכל רחבי הגדה... ועלינו להתחיל בתוך הקו הירוק". טאטור נעצרה לפני כשלוש שנים, והוגש נגדה כתב אישום חודש לאחר מכן.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

סערה קטלנית: כמאה הרוגים בסופת חול שפקדה את צפון הודו

מרוץ תחת עננה: הג'ירו ד'איטליה יוצא לדרך בישראל

עורך דינו של טראמפ: הוא ידע על דמי השתיקה לשחקנית הפורנו

"המתואר מצביע על מודעות הנאשמת לכך שמדובר בפרסום מסית לטרור, שהופץ בפומבי (בקרב למעלה מ-4,000 חבריה של הנאשמת בפייסבוק) ואשר יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה טרור, מעצם תוכנו", נכתב בהכרעת הדין.

בית המשפט לא קיבל את עמדתו של מומחה ההגנה, פרופ' נסים קלדרון, לפיה על משוררים לקבל הגנה תחת חופש הביטוי גם כאשר קוראים לאלימות. "אנשי האצ"ל והלח"י הועמדו לדין על פעולות העפלה למשל, אך משוררים לא".

עורכת דינה של טארטור, גבי לסקי, הגיבה בפייסבוק להכרעת הדין: "היום בית המשפט יישר קו עם השלטון המפריד והמסית שמחוקק את חוק הלאום, והרשיע את המשוררת דרין טאטור בהסתה ובתמיכה בארגון טרור בגלל שיר שהיא כתבה".


"היום בית המשפט קבר את הזכות לחופש הביטוי האמנותי והזכויות התרבותיות של המיעוט הפלסטיני אזרחי ישראל", כתבה. "כמה חלשה הדמוקרטיה הישראלית שאינה יכולה לעמוד בפני השיר של צעירה פלסטינית אזרחית ישראל. כמה חלשה מערכת המשפט שנותנת יד להשתקה, להפללת התרבות ולהוצאת המיעוט הערבי מהכלל".