נהג האוטובוס שנדקר בעפולה, חדשות עשר

"הם עלו ותקפו, לא דיברתי איתם כלל": נהג האוטובוס שהותקף מדבר

שמעון גבאי שחזר את הרגע שבו נדקר בעפולה: "זה נראה לי פיגוע, אנחנו צריכים להגן על עצמנו". נעצר חשוד במעורבות במקרה, ונבדק חשד לרקע לאומני. האזינו לשיחה למד"א

שמעון גבאי, נהג האוטובוס מעפולה שנדקר אתמול (רביעי) ונפצע קשה-בינוני, תיאר לחדשות עשר את האירוע: "זה נראה לי יותר פיגוע מאירוע פלילי. הם עלו לאוטובוס ותקפו אותי, לא דיברתי איתם בכלל". גבאי אמר כי "זו לא פעם ראשונה

שמתקיפים נהג אוטובוס, יש אחרים שהותקפו. לא הייתי מוכן לזה בכלל. בעבודה הזו אנחנו כל היום צריכים להגן על עצמנו". נציג המשטרה: "אני לא יכול להתחייב מה הוא המניע לאירוע הדקירה בעפולה"

גבאי שחזר את הרגעים האחרונים לפני שאיבד את הכרתו: "עצרתי מול קופת החולים, העלתי את שני הנוסעים ומיד אחרי שסגרתי את הדלת הם תקפו אותי". נהג האוטובוס סיפר כי "אחד התוקפים היה עם חולצה ירוקה בצבע זית. חיכיתי שהוא יוציא כסף לשלם על הנסיעה, אך במקום זה הוא תקף אותי".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

סופת חול קטלנית: עשרות הרוגים והרס רב בצפון הודו

רכבת הרים נתקעה - והותירה את נוסעיה בין שמים לארץ

בעקבות הקריאות להימנע מהדלקת מדורות - ירידה בזיהום האוויר

נהג האוטובוס שנדקר אמש בעפולה
 

נהג האוטובוס שנדקר אמש בעפולה (חדשות עשר)

 

גבאי טוען כי לדעתו "העובדה שהם תקפו איתי מיד עם עלייתם לאוטובוס מרמזת על כך שמדובר בפיגוע ולא באירוע פלילי". עוד סיפר כי "זו פעם ראשונה שתוקפים אותי כנהג, אבל בכל יום אני צריך להגן על עצמי כי מדברים אלינו בתקיפות ומשפילים אותנו". גבאי אמר כי "האירוע היה יכול להיגמר באסון אם הייתי מעלה ילדים או דתיים עם עגלות".

היום פורסמה הקלטת השיחה למוקד מד"א, שבה דיווחה אזרחית על המקרה. היא סיפרה למוקדנית: "ראיתי אוטובוס עושה תאונה. אמרו לי שדקרו שם את הנהג, הוא כולו מדמם". בהמשך, הבהירה: "תגיעו מהר, כי הוא מדמם. יש שם עוד פצועים, שניים לפחות".

האזינו: הקלטת השיחה למד"א

הבוקר נעצר צעיר בן 28, והוא חשוד בניסיון רצח, החזקת אגרופן ותקיפה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בעשרה ימים, אולם בית המשפט הורה על הארכתו בחמישה ימים בלבד. עם זאת, טרם התבררה מידת מעורבותו באירוע. במשטרה עדיין בוחנים את הרקע למקרה, ולא שוללים רקע לאומני. המשטרה סירבה לאשר או לשלול קיומו של מניע לאומני בחקירה, אולם השופט נועמאן אידריס אמר כי "לא שוכנעתי בנקודת זמן זו, לאחר עיון בתיק החקירה, שמדובר באירוע על רקע לאומני". 

סנגורו ניזאר עבוד מהסניגוריה הציבורית אמר: "נפגשתי עם מרשי היום לפנות בוקר והוא מסר בצורה מפורשת שאין לו קשר לאירוע - הוא לא היה ליד האוטובוס, לא דקר והוא מכחיש כל קשר. הוא מתגורר באזור, ואומר ששמע רעש גדול, יצא וחזר. המשטרה דיברה כל הזמן על שלושה נערים, הוא לא נער ואפילו לא נראה נער. אני מקווה שנשכנע את בית המשפט שאין לו קשר לאירוע וכי יש לשחרר אותו".

 שמעון גבאי, נהג האוטובוס שנדקר בעפולה
 

שמעון גבאי, נהג האוטובוס שנדקר בעפולה (באדיבות המשפחה)

 

מוקדם יותר סיפרו בני משפחתו על האירוע. "הוא אמר לי 'תגיעי מהר לתחנה של הקו-אופ, תקפו אותי ואני מדמם'", סיפרה ליאת אסולין, בת הזוג של הנהג שנפצע בינוני-קשה באירוע. "תוך דקה הנעתי את האוטו ונסעתי. היו שם אמבולנסים ומכבי אש. הוא אמר שנתנו לו מכה בראש, אפילו לא ידענו שזו דקירה. הוא אמר שהיו שלושה נערים בסביבות הגילאים 18-17. הוא לא החליף איתם מילה והוא לא יודע מה המוצא שלהם".

גבאי, נהג בחברת "סופרבוס", נפצע תחילה קשה מאוד לאחר שנדקר ע"פ החשד ע"י כמה חשודים בעפולה, אך במהלך הלילה מצבו השתפר - הוא שב להכרה ומצבו מוגדר כעת בינוני עד קשה. בעקבות הדקירות, איבד גבאי שליטה על הרכב והתנגש במכונית חולפת ובמעקה בטון. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים העמק. בהמשך, הוא הועבר לבית החולים רמב"ם. נוסף לנהג, נפצעו באירוע עוד שני בני אדם שהיו ברכב שנפגע מהאוטובוס.

בעקבות האירוע, קווי האוטובוס של חברת "סופרבוס" הושבתו הלילה עד לסיום השירות במחאה על "אוזלת היד של המשטרה ומשרד התחבורה מול מקרי האלימות התכופים בקווי האוטובוסים". היום הושבתו כל קווי החברה, כמו גם קווי חברת "אגד תעבורה" ברחבי הארץ, בין השעות 10:00-9:00.

יו"ר ארגון הנהגים ישראל גנון התייחס לתקיפה ואמר: "דמם של הנהגים הותר". לדבריו, "רק לפני שבוע תקפו נהג החבר ארגון הנהגים ומשתייך לסניף עפולה. בזמן שהנהג עדיין אושפז במיון, התוקף כבר שוחרר והיום אנחנו שומעים על טרגדיה נוספת. אנחנו מתפללים לשלומם של הפצועים ודורשים מכוחות הביטחון והמשטרה לנקוט בכל הדרכים האפשריות כדי למנוע פגיעה בנהגים. יש לנקוט ביד קשה נגד הפורעים".

 ילדיו של נהג האוטובוס שנדקר בעפולה אמש
 

ילדיו של נהג האוטובוס שנדקר בעפולה אמש (חדשות עשר)