החיפושים אחר נהג המשאית בדרום: גופת גבר אותרה בערבה

לאחר שבוע של חיפושים, כלבן משטרתי וגשש צבאי איתרו גופה באזור נאות הכיכר. הכוחות פעלו לחלצה ולהעבירה למכון לרפואה משפטית. הודעה נמסרה למשפחת הנהג שנעדר בשיטפון

לאחר שבוע של חיפושים אחר נהג המשאית שנעדר בשיטפון בערבה, כלבן משטרתי וגשש צבאי איתרו היום (חמישי) גופת גבר בעומק הסבך, ופעלו כדי לחלצה ולהעבירה למכון לרפואה משפטית. הודעה נמסרה למשפחתו של הנהג, איימן ג'אבר מטייבה.

החיפושים אחר ג'אבר נכנסו היום ליומם השמיני, כשכוחות משטרה גדולים בשיתוף עם יחידות מיוחדות של צה"ל פעלו באזור אגן צין ונאות הכיכר. 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

סופת חול קטלנית: עשרות הרוגים והרס רב בצפון הודו

רכבת הרים נתקעה - והותירה את נוסעיה בין שמים לארץ

מרוץ תחת עננה: הג'ירו ד'איטליה יוצא לדרך בישראל

משאיתו של ג'אבר בן ה-48 התהפכה בסמוך לנאות הכיכר שבערבה. זה קרה בשעת ערב מאוחרת, כמה שעות אחרי האסון הכבד בנחל צפית הסמוך, בו נהרגו תשע נערות ונער אחד בטיול של המכינה הקדם-צבאית "בני ציון". אתמול, התארח ב"לונדון את קירשנבאום" גיסו של ג'אבר, איימן עבד אל-קאדר, והאשים את המשטרה על התנהלותה ביום בו אבדו עקבותיו של נהג המשאית.

 הכלבן אסף והכלב לני שמצאו את הגופה בערה
 

הכלבן אסף והכלב לני שמצאו את הגופה בערבה( חדשות עשר)

 

"המשטרה אשמה", קבע עבד אל-קאדר, "היא ראתה שהיו שיטפונות וקורבנות (בהתייחסו למותם של עשרת הנערים), למה לא סגרו את הכביש?". הגיס ביקר בחריפות את התנהלות הכוחות בשטח בלילה הראשון לחיפושים. לטענתו, לאחר שמסוקי חיל האוויר איתרו במקרה את הנעדרת העשירית מטיול המכינה ליד המשאית של ג'אבר, הם "לקחו את הגופה, התקפלו והלכו". הגיס הוסיף: "אני מרגיש שיש פה אפליה".

ג'אבר העמיס סחורה למשאיתו בשעות הערב של יום חמישי בשבוע שעבר במושב נאות הכיכר, בצפון הערבה. לאחר שעזב את הישוב, התהפך ג'אבר עם המשאית סמוך לעין תמר ונסחף.