תיעוד: שריפה באחד מיישובי עוטף עזה עקב עפיפון תבערה מהרצועה

צוותי כיבוי הצליחו להשיג שליטה על האש, שהתפשטה לראשונה לשטח יישוב. שריפה נוספת פרצה באזור כיסופים • השר אריאל: "זה טרור לכל דבר. לירות למעיפי העפיפונים בברכיים"

  • פורסם ב:
  • 03/05/2018 11:06
  • |
  • עודכן ב:
  • 03/05/2018 15:30
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

שריפה שפרצה אתמול (חמישי) בשדות של קיבוץ כפר עזה התפשטה ונכנסה היום בחסות הרוח המערבית לתוך היישוב. שטחים פתוחים סמוך לרפת עלו באש, אולם צוותי הכיבוי השתלטו על האש. מדובר בפעם הראשונה שבה אש שמקורה בעפיפון תבערה מרצועת עזה מתפשטת לתוך שטח יישוב. בשעות הצהריים הצליחו אנשי הכיבוי לכבות את האש.

במקביל, עפיפון תבערה גרם לדליקה באזור כיסופים, ונזק נגרם לחורש טבעי באזור. צוותים של שירותי הכבאות, יחד עם צוותי קק"ל ואנשי ביטחון מקומיים הצליחו לכבות את האש. לאחר זמן מה האש פרצה מחדש, לא ברור אם מדובר בהתלקחות מחודשת או בעפיפון נוסף שהגיע מהרצועה.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

תיעוד: תלמיד ישיבה ישראלי הותקף בניו יורק; החשודים נעצרו

רכבת הרים נתקעה - והותירה את נוסעיה בין שמים לארץ

בעקבות הקריאות להימנע מהדלקת מדורות - ירידה בזיהום האוויר

 נזקי השריפה בקיבוץ כפר עזה
 

נזקי השריפה בקיבוץ כפר עזה (חדשות עשר)

 

שר החקלאות, אורי אריאל, אמר היום בריאיון לרשת ב' כי יציע לשר הביטחון לירות ברגלי אדם שמחזיק עפיפון או בקבוק תבערה. עם זאת, סייג ואמר כי זו החלטה של מערכת הביטחון.

"זה טרור לכל דבר ועניין, זה לא פחות חמור מלחצות את הגדר", אמר אריאל, "אני חושב שזה מספיק. ראינו את התופעה, הבנו, היא גורמת נזקים לא כ"כ משמעותיים בהיקף, אבל זה יותר מעלה את המורל אצלם. מספיק עם העניין הזה - שיירו להם בברכיים. אחרי השניים הראשונים, השלישי כבר לא יגיע".

גם ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני, התייחס לנושא טרור העפיפונים. ״נושא העפיפונים מעסיק אותנו רבות בימים האחרונים ומחייב מענה. יש נזק לשדות שלפני קציר ולחורש טבעי", אמר ירקוני, "אנו מצפים מהמדינה לפצות על הנזקים. זה לא ישבור אותנו ואנו נמשיך לעבוד את האדמות שלנו עד המטר האחרון. שדותינו הם הפרנסה והלב הפועם של מועצה אזורית אשכול״.

אתמול פרצה שריפה גדולה בשעות הצהריים ביער בארי שבעוטף עזה, זאת בעקבות עפיפון תבערה שנכנס לשטח ישראל מכיוון הרצועה. צוותי כיבוי שפעלו באזור הצליחו להשיג שליטה על האש. מדובר בדליקה הגדולה ביותר שנוצרה מעפיפוני התבערה מאז החלה התופעה. "עד עתה נשרפו לנו כ-600 דונם חיטה. בעשרה ימים האחרונה יש לנו כל יום שריפה בגלל העפיפונים", סיפר חקלאי ששטחיו הושפעו מהדליקה.

במקביל, דובר צה"ל מסר היום כי חיילים ירו לעבר חשוד פלסטיני שניסה לפגוע בתשתית ביטחונית ברצועת עזה. הפלסטיני, שבעת מעצרו היה ברשותו סכין וקאטר, פונה על ידי כוח צה"ל במצב בינוני-קשה לבית החולים סורוקה שבבאר שבע. בהמשך יועבר לחקירה של כוחות הביטחון. במקביל לאירוע, פרצה שריפה באזור כיסופים כתוצאה מעפיפון תבערה שנכנס דרך רצועת עזה. כוחות כיבוי אש הגיעו למקום ופועלים לכיבוי השריפה.

צה"ל תקף ביום שישי האחרון שש מטרות ימיות של חמאס בשטח הנמל בעומק רצועת עזה, בתגובה לניסיון חדירה שאירע מוקדם יותר באותו יום לשטח ישראל של מאות פלסטינים שחיבלו וניסו לשרוף את גדר המערכת בסמוך למעבר קרני. המתפרעים, לטענת צה"ל, השליכו מטענים, רימוני-יד ובקבוקי תבערה ויידו אבנים. מדובר בפעם הראשונה שצה"ל פועל בעומק עזה מאז שהחלו אירועי "צעדת השיבה" לפני כחודש.