הוגש כתב אישום נגד משה איבגי בגין מעשים מגונים והטרדה מינית

פרסום ראשון • פרשת איבגי נחשפה בחדשות עשר לפני כשנתיים, לאחר שעובדת תיאטרון התלוננה נגד השחקן, שלפי החשד הטריד מינית 4 נשים. לפני חצי שנה נערך שימוע בעניינו

פרסום ראשון: הפרקליטות דחתה היום (חמישי) את טענותיו של השחקן משה איבגי במהלך השימוע בעניינו, והחליטה להגיש נגדו כתב אישום בגין מעשים מגונים והטרדה מינית של ארבע נשים. כשעתיים לאחר שפורסמה כוונת הפרקליטות לראשונה בחדשות עשר, הוגש כתב האישום לבית משפט השלום בחיפה. 

"אנו מצרים על החלטת הפרקליטות להגיש כתב אישום וסבורים כי חומר הראיות מצביע על כך שאיבגי לא עבר כל עבירה", הגיב ציון אמיר, פרקליטו של איבגי, "לא ייתכן שלפרקליטות ייקח 26 חודשים כדי להחליט על הגשת כתב אישום, כשבזמן הזה נגרם לאיבגי עינוי דין אמיתי".

מארגון השחקנים שח"ם נמסר: "אנו מגנים בתוקף כל הטרדה מינית שהיא, ובתחום המשחק בפרט, וזאת בהתאם לאמנת שח"ם פורצת הדרך בתחום. אנו מגנים בתוקף כל מקרה ומסייעים להגן על מוטרדות כפי שסייענו למתלוננות נגד איבגי, שבעקבות כך ובעקבות תמיכתנו בהן בחר גם לפרוש מארגון השחקנים שהוא בעצמו סייע להקים. כעת ניתן לפרקליטות לעשות עבודתה נאמנה".

אוה מדז'יבוז', מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, הוסיפה כי "עצוב לדעת שמי שהטביע חותם כל כך משמעותי על עולם התרבות הישראלי מואשם בהיותו עבריין מין סדרתי, ומשמח לראות שהפרקליטות נענתה לדרישת הרשות לקידום מעמד האישה להימנע מ'הנחות סלב' בדמות עסקת טיעון, ומעמידה אותו לדין". לדבריה, "חזקת החפות שמורה לכל אדם, אך אני תקווה כי בית המשפט ישמע את המתלוננות ויעשה עמן צדק".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בעקבות הקריאות להימנע מהדלקת מדורות - ירידה בזיהום האוויר

עורך דינו של טראמפ: הוא ידע על דמי השתיקה לשחקנית הפורנו

תיעוד: תלמיד ישיבה ישראלי הותקף בניו יורק; החשודים נעצרו

לפני כחצי שנה, נערך לאיבגי שימוע לפני העמדה לדין, שלאחריו חשו בפרקליטות כי קיימים קשיים ראייתיים בתיק. בעקבות כך, עלה בפרקליטות הרעיון שלא להגיש כתב אישום נגד השחקן משה איבגי, במידה והוא יודה בחשדות נגדו, לפיהן עשה מעשים מגונים והטריד מינית ארבע נשים. למרות זאת, החליטו היום כאמור להגיש נגדו כתב אישום.

הפרשה נחשפה לראשונה לפני כשנתיים בחדשות עשר, לאחר שעובדת תיאטרון טענה כי השחקן הטריד אותה מינית. עוד טענה בתלונתה, כי היא דיווחה על כך למנהלי התיאטרון, אך אלו לא טיפלו בתלונתה כראוי. בשל הטיפול הלקוי, לטענתה, היא אף הגישה התרעה לפני תביעה נגד התיאטרון. לפי החשד, איבגי ביצע מעשים מגונים והטריד מינית ארבע נשים.