המדריך החשוד בהריגה, אביב ברדיצ'ב, חדשות עשר

"אמרתי שמסוכן לצאת": עימות בין מדריך "בני ציון" לאיש הרט"ג

המדריך במכינה שעשרה מחניכיה נספו בשיטפון עומת עם המדריך שעמו התייעץ לפני היציאה לטיול, שאמר כי הזהיר את ברדיצ'ב שמסוכן לצאת לנחל

אתמול (רביעי) נערך עימות במשטרה בין אביב ברדיצ'ב, המדריך החינוכי של מכינת "בני ציון", לבין המדריך מרשות הטבע והגנים שעמו התייעץ לפני היציאה לטיול, שבו נספו בשיטפון עשרה מחניכי המכינה.

המדריך מרשות הטבע והגנים טען שהזהיר את ברדיצ'ב ואמר לו שמסוכן לצאת לטיול. ברדיצ'ב הכחיש וטען את ההיפך.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בעקבות הקריאות להימנע מהדלקת מדורות - ירידה בזיהום האוויר

עורך דינו של טראמפ: הוא ידע על דמי השתיקה לשחקנית הפורנו

בלעדי: תיעוד מעצרם של חשודים בהבאת נשים מאוקראינה לזנות

אתמול הודיע יובל כאהן, מנהל מכינת בני ציון, על התפטרותו. "תפקיד ראש המכינה הוא בראש ובראשונה תפקיד חינוכי הדורש אמון מלא של החניכים, משפחותיהם וכל מי שהמכינה נוגעת בו", מסר, "אני יודע שבצילו של האסון האיום, אמון זה, שהוא היסוד ליכולת להוביל ולחנך, לא יכול להתקיים".

יובל כאהן
 

יובל כאהן (חדשות עשר )

 

הוא ציין כי "ביום חמישי האחרון קרה אסון נורא ובלתי נתפס במכינה הקדם צבאית בני ציון שאני עומד בראשה. במהלך טיול שנועד לחנך לערכי החברות ואהבת הארץ, נהרגו הנערות יעל סדן, עדי רענן, אגם לוי, אילן בר שלום, אלה אור, גלי בללי, מעיין ברהום, רומי כהן ושני שמיר והנער צור אלפי זכרם לברכה". לדבריו, "מאז האסון אני קרוע ושבור. לעולם לא אוכל למצוא מילים שיוכלו לבטא את הצער שאני חש".

"לכן החלטתי להגיש את התפטרותי ליפה, יו"ר העמותה, שהטילה עלי לפני אחת עשרה שנים להקים מפעל זה, לזכר בנה בן ציון שי חדד ז"ל, לוחם צה"ל, שנפל בעת מילוי תפקידו", הוסיף כאהן. "אני בטוח שהמכינה על חניכיה, מדריכיה, מוריה ובוגריה המדהימים ימשיכו להתעצם, לעשות טוב ולחנך לערכי ציונות, אנושיות ואמת. אני אמשיך להיות מחוייב לכל מה שיידרש ממני לטובת מפעל זה והמשכו". הוא סיכם: "אין ביכולתי לנחם ולו במעט את המשפחות שאיבדו את היקר מכל. אני משתתף בכאבן הנורא".

שלשום נחשפו פרטים נוספים מתוך העימות שנערך בין כאהן למדריך אביב ברדיצ'ב, במהלכו הטילו השניים את האחריות זה על זה. מנהל המכינה הטיח בברדיצ'ב: "לא יידעת אותי על כך שאנחנו משנים את המסלול, לא יידעת אותי על כך שקיבלת מייל מחברת 'מטאוטק' שמזהיר משיטפונות בבוקר האסון". ברדיצ׳ב ענה לו: "ידעת הכול ולא רצית לבטל את הטיול".

כאמור, 25 תלמידי כיתה י"ב ומועמדים להצטרפות למכינה הקדם-צבאית "בני ציון" שבתל אביב היו מעורבים באירוע הקטלני במסגרת טיול באזור הערבה. באסון נהרגו עשרה נערים ונערות, לאחר שהקבוצה נסחפה ממים רבים שהציפו את נחל צפית.