מפספסים מיליוני תיירים: המחיר הגבוה של הזנחת הכינרת

הזנחה קשה וקרבות אגו בין גופים ממשלתיים הובילו לכך שכבר שנים הפוטנציאל התיירותי של הכינרת אינו ממומש. גורמי תיירות: "הפוטנציאל אינסופי" • ים של דמעות

800 אלף תיירים נוצרים הגיעו לכינרת בשנה האחרונה, אבל גורמי התיירות בארץ אומרים כי אפשר גם להביא 5 מיליון תיירים. הבעיה היא שהאגם הלאומי סובל מהזנחה קשה ופוטנציאל תיירתי שרחוק ממימוש.
 

"הביקור באתר הטבילה בירדן ותהליך הטבילה זה אחד משיאי המסע הצלייני של התייר בארץ", מספרים גורמי תיירות בכינרת. "חסרים לנו מקומות לינה ומסעדות עבור התיירים. פוטנציאל האירועים סביב הכינרת הוא אינסופי".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:
אחרי הסערה: ניצב רוני ריטמן פורש מהמשטרה
איראן חוששת: חומרים מסווגים נוספים חשופים בפני ישראל
קיימברידג' אנליטיקה, חברת איסוף המידע, נסגרת סופית

הכינרת בשפל של מאה שנים
 

הכינרת בשפל של מאה שנים( שורר לויטה, "מצלמים מהאוויר")

 


"זה מקום לא מתוחזק, מלא שלטים לא נחוצים, בלגן של חוטים, חומרים וחשמל לא מטופל שמסתירים את המים האלה - שהם כל הסיפור שלנו", אמרה האדריכלית אורנה אנג'ל שמונתה למתאמת בפרוייקט שאמור היה להשיב את הכינרת לחיים אך כשל בשל קרבות בין גופים ממשלתיים. "יש פה פוטנציאל של מאות מיליוני שקלים"


ב-2014 אישרה הממשלה תקציב של 180 מיליון שקלים לטובת התיירות בטבריה אך הפרוייקט נתקע. כעת במשרד האנרגיה מבקשים מהממשלה לדון בבקשה חדשה לתקצב את האגם הלאומי. אולם עד שזה יקרה, כולם ממשיכים להתפלל שהכינרת לא תעלם לגמרי.