פרקליטי אשת רה"מ חותרים להסדר - אך הפרקליטות מתעקשת על הודאה

בשימוע חריג בין היועמ"ש לפרקליטי שרה נתניהו הציעו האחרונים לשלם עשרות אלפי שקלים. בפרקליטות סלדו מכך ורוצים לפחות הודאה במרמה. גורמים משפטיים: "המו"מ לא תקין"

פרקליטיה של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו הגיעו אתמול (רביעי) להמשך שימוע בפרשת המעונות עם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. במהלך הפגישה הציעו עורכי הדין לשלם עשרות אלפי שקלים כדי לסגור את הפרשה, וזאת למרות שבטיוטת כתב האישום דובר על מאות אלפי שקלים. בפרקליטות לא אהבו את ההצעה וחותרים להגשת כתב אישום.

כפי שפורסם לראשונה בחדשות עשר, עורכי הדין של אשת ראש הממשלה חתרו לביצוע הסדר, אך כבר לפני מספר ימים בפרקליטות ראו סיכוי נמוך מאוד להוציא עסקה שכזאת לפועל. היום, לאחר השימוע ועם קבלת ההצעה, בפרקליטות הביעו חוסר שביעות רצון והמשיכו לכוון להגשת כתב אישום, או לכל הפחות להליך פלילי שבמסגרתו נתניהו תודה כי רימתה את המדינה, גם אם לא תורשע.


לפחות נכון לעכשיו, פרקליטי נתניהו לא מוכנים לשמוע על הליך פלילי וכאן מצוי הפער בין הצדדים. כעת, עורכי הדין יצטרכו להחליט כמה הם מוכנים לשלם, ובהתאם היועץ המשפטי לממשלה יצטרך להחליט אם להגיש כתב אישום.


>> עוד כתבות בחדשות 10:
תקרית שנייה בשבועיים: מטוס שחלונו נשבר נאלץ לבצע נחיתת חירום
מתחמי אוהדים וחסימות כבישים: כך תיערכו לג'ירו ד'איטליה
עפיפון תבערה מעזה גרם לשריפה גדולה בבארי; הושגה שליטה על האש
 

שרה נתניהו
 

שרה נתניהו (רויטרס )

 

גורמים משפטיים מסרו לחדשות עשר שהליך המשך השימוע שנעשה היום אינו תקין, וזאת מאחר שהמשא ומתן מתבצע עוד לפני שמנדבליט החליט אם להגיש כתב אישום. לדבריהם, התנהלות העניינים יוצרת פתח עתידי לטענות נגד ההליך.
 

השימוע שנערך היום התבצע בצעד חריג למדי. זאת מאחר שכבר לפני כשלושה חודשים נערך שימוע לפרקליטיה של הגברת נתניהו יחד עם השלמות חקירה בפרשה. במהלך השבועות האחרונים נערכו דיונים בקרב צוות ההגנה של אשת ראש הממשלה בעניין הצעת העסקה לפרקליטות.


כבר בחודש ספטמבר האחרון הודיע מנדלבליט כי כתב אישום בכפוף לשימוע יוגש נגד נתניהו בפרשת המעונות. זאת בחשד כי בין השנים 2013-2010 הזמינה ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359 אלף שקלים למעון ראש הממשלה, בזמן שיצרה מצג שווא לפיו לא מועסקת במעון מבשלת על מנת לחייב במרמה את הארוחות על חשבון המדינה.