חוקרי תעופה בודקים את המנוע של טיסה 1380, רויטרס

תקרית שנייה בשבועיים: מטוס שחלונו נשבר נאלץ לבצע נחיתת חירום

לאחר שב-19 באפריל נהרגה אישה בטיסה של חברת התעופה "סאות'ווסט", טיסה נוספת, משיקגו לניו ג'רזי, נאלצה לנחות בקליבלנד, לאחר שאחד מהחלונות נשבר. אף אחד לא נפצע

בתקרית שנייה בשבועיים האחרונים, טיסה של חברת "סאות'וואסט" האמריקנית משיקגו לניו ג'רזי נאלצה לבצע נחיתת חירום בקליבלנד, זאת לאחר שאחד מחלונות המטוס נשבר. אף אחד מהנוסעים לא נפצע באירוע. "הטיסה נחתה בסופו של דבר בקליבלנד. המטוס נלקח לביקורת תחזוקה", נמסר מהחברה. רשות התעופה האמריקנית הודיע שהיא תפתח בחקירת המקרה.

בתקרית הקודמת, 20 דקות לאחר שטיסה 1380 של אותה חברת התעופה המריאה מניו יורק לטקסס, השתחרר אחד החלקים במנוע השמאלי, פגע בחלון הסמוך לכנף וניפץ אותו. המטוס נאלץ לבצע נחיתת חירום ונוסעת אחת נהרגה.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

אסיר ביטחוני של חמאס שפך מים רותחים על סוהר ופצע אותו בינוני

מתחמי אוהדים וחסימות כבישים: כך תיערכו לג'ירו ד'איטליה

בצל השרב הכבד: עפיפוני תבערה מעזה גרמו לשריפה גדולה בבארי

טיסה 1380 בפילדלפיה לאחר נחיתת האונס
 

טיסה 1380 בפילדלפיה לאחר נחיתת האונס( רויטרס)

 

המטוס החל לצלול במהירות מגובה של 30 אלף רגל ל-10,000 רגל בלבד. מסכות החמצן נפתחו והוכרז מצב חירום. הנוסעת לצד החלון שנשבר כמעט נשאבה החוצה, אך הנוסעים האחרים משכו אותה בכוח כדי שלא תעוף מהמטוס. "מיד נכנסה רוח עזה לתוך המטוס", סיפר מאט טרנצ'ין, אחד הנוסעים. "במשך כ-20-30 דקות חשבתי שלא אשרוד".

הנוסעת נפצעה אנושות וכל מאמצי ההחייאה עלו בתוהו. הטייסים תפקדו בקור רוח והצליחו להנחית את המטוס בנחיתת חירום בפילדלפיה. גם לפני שנתיים אירעה תאונה דומה באותה חברה.

אחרי התקרית הקודמת, רשות התעופה הפדרלית הודיעה שתבדוק 220 מנועי מטוסים, לאחר שחקירת התאונה העלתה כי שבר במנוע אכן גרם לניפוץ החלון שהרג נוסעת.

בשבוע שעבר טיסה נוספת של חברה אחרת, "פליי בי" נאלצה לחזור על עקבותיה ולנחות נחיתת חירום לאחר שאחד מחלונות המטוס נשבר בגובה של 12 אלף רגל. גם בתקרית זו אף נוסע לא נפצע.